Останні новини

Як заробляють тернопільські депутати?

4950Виявляється найпоширенішим бізнесом  тернопільських депутатів є роздрібна торгівля з кіосків, або, як їх ще називають, «МАФів».

Таких малих архітектурних форм у Тернополі близько 500 і діяльність їх так чи інакше пов’язані із  народними обранцями Тернопільської міської ради. Дехто із депутатів (мова не йде за всіх) контролює торгівлю напряму, інші віддають кіоски в оренду - це теж вигідна справа, адже місячна плата, за свідченням знайомих підприємців, становить 6-7 тисяч гривень. Чимало депутатів оббивають пороги міської ради та вирішують всі юридичні та адміністративні проблеми власників МАФів, або, як кажуть в народі,  «кришують» їх. Для прикладу, візьмемо депутата Романа Навроцького, який, як стало відомо нашій редакції, має у власності шість таких кіосків (це ті, які ми встановили, а так, загалом, десять ).

IMG 4946

Два розміщені на вулиці Слівенська, 15 (біля магазину «Прогрес»),

IMG 4948

два – на вулиці Карпенка та два - на вулиці Тарнавського (навпроти ресторану «Бахус»). 

4949

Всі ці кіоски, наразі, здійснюють незаконну торгівлю, оскільки договори сервітуту між міською радою та приватним підприємцем Степаном Яворським, а також його сином, на яких пан Навроцький оформляв дозволи, закінчились, а нових немає. Щодо МАФів на вулиці Тарнавського, то тут взагалі немає жодного документу, зате «точка» вже активно торгує. Тому в даному   випадку  все тримає на «контролі» Роман Ярославович.

000

Приблизний підрахунок дає нам суму 60-70 тисяч гривень заробітку, які отримує пан Навроцький від своїх кіосків в місяць, а в рік – 720-840 тисяч грн .

За офіційними даними у пана Романа в 2015 році лише 36 тисяч грн. доходів на посаді першого заступника начальника обласної сільгоспінспекції і, між іншим,  державного службовця. 

І таких порушень по місту чимало, проте ні муніципальна поліція, ні поліція МВС на такі речі жодним чином не реагують. І взагалі стало згубною звичкою міської ради виділяти земельні ділянки під МАФи без аукціону чи конкурсу, як того вимагає Земельний кодекс.

Є надія, що прочитане спонукатиме міську владу навести порядок в даному питанні.

Іванна Ковач

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".