Упродовж 31-річної діяльності за сприяння Тернопільської обласної служби зайнятості 629 тисяч громадян знайшли роботу

робота економікаЗавтра, 21 грудня, 2021 року виповнюється 31-а річниця державної служби зайнятості України. За цей час вона стала сучасною європейською сервісною службою із новітніми формами та методами роботи.

Завдяки професіоналізму, сумлінності, високим людським якостям кожного працівника служби, тисячі шукачів роботи повернулися до продуктивної зайнятості, здобули нові професії, започаткували власний бізнес, а роботодавці знайшли необхідні кадри.

На початку діяльності служби зайнятості вакансій було досить багато, статус безробітного одержували одиниці. «Найбезробітнішим» був 2005 рік, коли було зареєстровано 104 тисячі безробітних. Розповів директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук.

Досвід роботи державної служби зайнятості України з надання соціальних послуг громадянам був визнаний кращим в СНД, а у 2003 році вона стала членом Світової асоціації служб зайнятості.

У системі державної служби зайнятості України зараз є 11 центрів професійно-технічної освіти. Служба сприяє у підтвердженні результатів неформального професійного навчання, видає безкоштовні ваучери на навчання; клієнтам допомагають кар’єрні радники та консультанти роботодавців, послуги надаються на засадах рекрутингу. Діють ряд електронних сервісів і платформ.

Служба зайнятості пройшла нелегкий шлях від австрійських бірж праці до сучасної європейської служби, від рахівниць і паперових списків – до новітніх онлайн-технологій у наданні послуг, від статистичної установи - до дієвої сервісної служби на ринку праці!

Послуги Тернопільської обласної служби зайнятості в середньому щорічно отримували близько 60 тис. громадян. За ці три десятиліття вдалося працевлаштувати 629 тисяч незайнятих громадян; 120 тисяч безробітних пройшли профнавчання; 126 тисяч осіб мали тимчасову роботу.

Оперативно реагує служба зайнятості Тернопільщини на виклики сьогодення. З 2015 року 4,4 тис учасників АТО звернулися за допомогою в пошуку роботи; для 1,4 тис. вдалося знайти прийнятні місця праці, з них 85 – відкрили власну справу, отримавши одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 234 – пройшли профнавчання. З 2014 року понад 800 переселенців зі східних областей України звернулися у місцеві підрозділи служби зайнятості, 634 отримали статус безробітного; з них працевлаштовано 357 осіб.

Сьогодні служба зайнятості розпочинає реалізацію експериментального проєкту щодо впровадження нової моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості.

Директор Тернопільського обласного центру зайнятості

Василь Олещук

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
chasopys.te.ua@gmail.com