У Тернополі відзначили річницю створення ЗУНР

img 1105

День 1 листопада у 1918 році став важливою віхою на шляху України до незалежності. Внаслідок Листопадового Чину було створено умови для підписання у майбутньому акту Злуки Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою.

У Тернополі з нагоди річниці проголошення ЗУНР на Микулинецькому кладовищі на могилах українських січових стрільців відслужили панахиду.

Тернопіль був одним із центрів тих буремних та доленосних подій. Після окупації Львова місто фактично перетворилось на другу столицю ЗУНР. Тут певний час знаходився уряд новоствореної держави. Він засідав у приміщенні недіючої гімназії, а сьогодні ЗОШ № 4 у центрі Тернополя.

У Бучачі приймалися стратегічно важливі кадрові та управлінські рішення, які дали початок наступальним військовим діям. З Чорткова розпочалася одна з найзначніших операцій Галицької армії - Чортківська офензива. Близько 25 тисяч українських солдатів й офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту добре озброєну 40-тисячну польську армію.

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
Керівник проєкту - Сергій Олещук
Адреса: Бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль
+380636572949 chasopys.te.ua@gmail.com