Документи вказують, що тернопільську партію «Сила людей» фінансують олігархи

66464646565656565Детективи виявили на рахунках партії «Сили людей» «чорні» кошти, - документи

Під підозру потрапила Тернопільська партійна організація, яка «освоїла» найбільшу суму

Важливо

Національне агентство з питань запобігання (НАЗК) під час проведення аналізу звітів політичних партій виявило порушення порядку фінансування  партії «Сила людей». Детективи Національного Антикорупційного Бюро України (НАБУ) вже розслідують цю справу. Про це йдеться в офіційному повідомленні НАЗК.

Деталі справи

У звіті партії «Сила людей» встановлено факти здійснення внесків на їхні рахунки від осіб, сума доходу яких за останні 3 роки не дозволила б їм робити такі витрати. Це може свідчити про намагання приховати інформацію про реальні джерела фінансування партії.

Перекладаючи з «юридичної» мови на звичайну, окремі фізичні особи внесли на рахунок партії такі суму, які вони не могли б заробити за 3 роки. Тобто вони були підставними особами, через яких в партію заводили так звані «чорні» кошти.

Яке покарання

І НАБУ вже розслідує справу за частиною 1, статті 159-1 Кримінального кодексу України (порушення порядку фінансування політичних партій). За це винні можуть отримати покарання виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

На що пішли «чорні» кошти

Як видно зі слідчих документів НАЗК, «чорні» кошти перераховувалися на рахунки Тернопільської міської організації «Сили людей». Лише через рахунок у «Приватбанку» місцеві партійці «освоїли» на місцеві вибори майже півмільйона гривень (див. документи). Тепер стає зрозуміло, чому весь Тернопіль був завішаний білбордами «Сили людей». Бо за зовнішню рекламу треба сплачувати саме з партійного рахунку. Тут «кеш» не проходить.

Таким чином, ще перед виборами, партійці декларували, що будуть використовувати для фінансування лише партійні внески та добровільні пожертвування, за які будуть звітувати. І ось назвітували – на кримінальну справу.

Підсумок

Отже, слідкуємо за кримінальним провадженням. Слідкуємо за реакцією партії «Сила людей». Можливо саме Тернопіль стане центром, де буде виявлена і доведена схема фінансування олігархами «кишенькових партій».

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
chasopys.te.ua@gmail.com