Мери “свободівці” виявились єдиною опорою проукраїнських сил

Мери свободівці

Мери “свободівці” відкрито сказали “стоп реванш”

Очевидно, що намагання знищити українську мову обурило кожного свідомого українця. З цього починається знищення держави. Проте відкрито виступити проти реваншистів з публічних осіб спромоглися небагато. Допоки парламентські політики обмежувалися “позиційними боями”, а “нові обличчя” на чолі з відомим співаком переконували, що “мова не головне” - адекватну реакцію суспільство почуло лише від мерів, представників ВО “Свобода”.

Звернення ініціював міський голова Тернополя Сергій Надал. Він нагадав, що спроби обмежити використання української мови у публічній сфері є політичною диверсією проти України, української нації та кожного українця. Сергій Надал наголосив, що чинне законодавство про мову — це крок до справедливості і відновлення самоповаги українця та єдності української нації. Це посилення безпеки українського інформаційного простору в умовах російської агресії та протидія інформаційній війні, яка ведеться здебільшого російською. Це більше мільярда інвестицій за рахунок розвитку національного ринку книговидавництва, кіно, культурного, освітнього та мистецького продукту. Сергія Надала підтримали “свободівці” - міський голова Івано-Франківська Руслан Марцинків, та Хмельницький мер Олександр Симчишин. 

Мери-свободівці єдині вимагали в уряду, президента і голови Верховної ради припинити нападки на основи української Нації та державності, публічно вибачитись за вислови, які зневажають Україну, зупинити політику малоросійства та нищення Української держави. На жаль, мери інших міст промовчали або говорили щось пошепки, щоб зайвий раз не дратувати президентську команду. 

Тернопіль стає центром протидії малоросійського реваншу

Лише націоналісти на місцях здатні втримати Україну. Націоналісти роблять це не вперше. У грудні 2013 Тернопіль відкрито заяви, що буде надавати медичну допомогу учасникам протестів на майдані. Надал закликав міліцію зупинити свавілля та не виконувати злочинних наказів. Завдяки самоорганізації вдалося втримати місто від хаосу. Тернопіль стає центром протидії реваншу. 

Львів вже не може бути таким центром. Міський голова Львова мовчить, як робив це і сім років тому, коли спочатку мовчки спостерігав, як знищують Україну на Майдані, а потім закликав говорити всіх російською тоді, коли московський окупант захоплював Крим та Донбас. Свою ініціативу Садовий тоді приурочив скасуванню вже згаданому закону від 2012, назвавши цей крок націоналістів у парламенті “невчасним”. Проте ворог незважаючи на “мирні ініціативи” мера Львова прийшов з танками на українську землю. За українську мову почали вбивати.

Сьогодні повною силою розгортається масштабний антиукраїнський реванш. Є реальний ризик, що Україна може зникнути з політичної карти світу. Мери-націоналісти - проти. 

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
Керівник проєкту - Сергій Олещук
Адреса: Бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль
+380636572949 chasopys.te.ua@gmail.com