Останні новини

У Тернополі працюють над Стратегією розвитку інклюзивного середовища в громаді

IMG 5059У середу, 6 листопада відбулося перше засідання робочої групи щодо розробки проекту Стратегії розвитку інклюзивного середовища у Тернопільській громаді, на якому учасники визначили загальне бачення розвитку інклюзії та подальші кроки щодо розробки проекту.

Інклюзія - тема непроста, неоднозначна, суперечлива та дискусійна. Впровадження інклюзії в одній сфері чи декількох, не дає ефективного результату. Лише при застосуванні комплексного втілення філософії інклюзії у громаді, стає можливим збільшення участі, інтеграції різних суспільних груп, зокрема, людей з інвалідністю, маломобільних груп населення. Слід розуміти, що інклюзія - це не створення комфортних умов одним, за рахунок інших, а створення такого середовища, де кожна людина могла б самореалізуватися. А для цього потрібне цілісне бачення напрямку роботи, методів та шляхів реалізації філософії інклюзії.

Саме з цією метою і була створена робоча група щодо розробки проекту Стратегії розвитку інклюзивного середовища у Тернопільській громаді. За основу Стратегії група взяла проект Інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ ім. В. Гнатюка.

IMG 4982

Як зазначив юрист “Центру громадського контролю "ДІЙ!" в Тернополі”, Максим Макар:Протягом тижня кожен член робочої групи може внести правки та коментарі до цього “чорнового” варіанту Стратегії. Також долучаємо до робочої групи представників управлінь, які не є членами робочої групи, але їх сфери включені у рамках Стратегії. Стратегія має стати документом, який формує цілі та завдання для створення доступного середовища у місті.”

Труднощі виникають між баченням реалізації інклюзії виконавцями Стратегії (міською владою, профільними управліннями) та громадськістю. Адже для  втілення інклюзії в життя часто не вистачає ресурсів або немає можливостей. До прикладу, членкиня робочої групи, Тетяна Ткачук розповіла, що для того, щоб її син відвідував заняття з плавання, її потрібно щоразу заносити його з візком аж на другий поверх, бо у школі немає ліфта. Хоча ліфт у будівлі встановити неможливо, бо немає навіть ліфтової шахти. Такі ж проблеми виникають при  переобладнанні старих будинків, приміщень установ. Мало того, на ряд переобладнань треба купу дозволів.

В іншій ситуації, коли до міської ради звернулася місцева жителька з проханням збільшити час зеленого світла на світлофорах на 20 секунд. Проте збільшуючи можливості для одних, виникнуть незручності для інших. “Якщо ми збільшимо час переходу і цим скористаються 5 людей вдень, то в свою чергу є загроза виникнення заторів, від яких незручностей в рази більше”, - пояснили посадовці.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail У консультаційному центрі для школярів відбулось чергове засідання клубу “Час Z”, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, за участю голови ГО “Думка молоді” Романа Калушки.
Професії: погляд зблизька
Субота, 23 листопада 2019
Thumbnail Листопадове засідання учнівського клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, вирізнялось святковою атмосферою творчості та креативності, адже під час заходу відбулись нагородження...
Thumbnail Fraskos продовжують випускати пісні з майбутнього альбому і новий сингл «Сни» зовсім відрізняється від попереднього треку «Koroleva» і за характером, і за стилем.
Thumbnail Вакансії заступника керуючого магазином, адміністратора, товарознавців, продавців-консультантів, охоронників, вантажників, прибиральниць безробітним тернополянам запропонувало ТОВ «АТБ-маркет» під час презентації...
Thumbnail Фахівці Зборівської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості провели професіографічну екскурсію на підприємство з виробництва безалкогольних напоїв ПРАТ "ДОБРА ВОДА" для учнів ЗОШ...
Допоможіть врятувати життя!
П'ятниця, 08 листопада 2019
Thumbnail Друзі, сьогодні проситиму допомоги! Не для себе, а для однокласника, а точніше його маленької дитини! А чужих дітей не буває!
Thumbnail З 5 по 8 листопада у Тернополі відбудуться змагання серед учнів 4-их класів «Перші кроки».
Thumbnail Друзі, родичі, знайомі і просто не байдужі люди, Олі дуже потрібна ваша допомога. У єдиної донечки - гостра лімфобластна лейкемія. Вона зараз проходить хіміотерапію у відділенні інтенсивної терапії в Києві,...
Thumbnail Вакансії машиніста шпрединг-машини, слюсарів-ремонтників, підсобних робітників запропонувало ТОВ «Вінісан» безробітним тернополянам під час міні-ярмарку вакансій, що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі...