Останні новини

Будівництво на Довженка: забудовник пропонує вирішення конфлікту

6859430 6397Триває конфлікт навколо будівництва автомийки на вулиці Довженка в Тернополі. Але, якщо на  його початку проти забудови було з півсотні протестувальників, то тепер їх ледве назбирається десяток.

Вочевидь, люди розуміють, що Закон не на їхньому боці і що вони підпали під вплив окремої категорії так званих «активістів», що у своїй діяльності керуються далеко не принципами справедливості та безкорисливості.

Коротко нагадаємо нашим читачам про суть самого конфлікту. Отож, згідно рішення Тернопільської міської ради від 28 липня 2017 року приватному підприємству «Моноліт -ПРОЕКТ» по вулиці Довженка передано в суборенду земельну ділянку для розташування та обслуговування магазину автозапчастин з пунктом автотехсервісу та міні-бару. Під пункт автотехсервісу була запроектована  автомийка, що не суперечить діючому законодавству.

У березні цього року, коли орендар розпочав будівництво,- з’явились «активісти» з прилеглих вулиць з вимогою зупинити роботи та забиратися геть. Свої вимоги мітингуючі аргументували бездоказовими звинуваченнями в тому, що спорудження автомийки на цьому місці перетворить «зелений сквер», на, цитую- «другий Чорнобиль» і «завдасть екологічної катастрофи для цілого міста». (Що-що, а наші люди завжди володіли добре розвиненою фантазією та вмінням «роздути з мухи слона»). Що ж до самого «зеленого скверу, де, за словами «активістів», люблять відпочивати діти», -то мабуть останні років з десять, я, як теж мешканець вулиці Довженка, крім наркоманів та любителів оковитої там нікого не бачив. Та і що там було  робити нормальній людині, коли з під землі наверх текли каналізаційні стоки, а навкруги- гори пустих пляшок, сміття та використаних шприців?!

smittia Dovzhenka

До речі, жодних активістів, які б взяли на себе ініціативу провести благоустрій на цій території або просто знайти у своєму щільному громадському графіку зайву годину-дві для того, щоб прибрати сміття, я, між іншим, за всі попередні роки теж ні разу не побачив. Тому, як на мене, такі претензії окремих мітингарів викликають, щонайменше, подив і змушують  засумніватися в щирості їх слів. Тим не менше, директор підприємства-забудовника Степан Балко надав усім охочим, а також контролюючим органам, копії необхідних дозвільних документів, акт перевірки державної архітектурно-будівельної інспекції, яка проводилася на вимогу протестувальників, і в результаті якої не встановлено порушень державних будівельних норм при проектуванні забудови.

30917138 1648437871859066 1275764466 o

30546880 1648438038525716 835809375 o

Крім того,  щодо об’єкту забудови  проведено  спеціальний екоаудит, згідно з висновком якого він не відноситься до таких , що становлять підвищену екологічну небезпеку. Тому на сьогоднішній день, жодних законних підстав для припинення будівництва немає.

a 3271

При цьому, зі слів директора приватного підприємства, він з розумінням поставився до ситуації, що склалася, а тому готовий до діалогу з протестувальниками. Більше того, пан Степан готовий за власний кошт провести благоустрій прилеглої території, облаштувати дитячий майданчик, зробити все необхідне, щоб мешканці прилеглих вулиць не відчували незручностей та дискомфорту.

Сергій Сергієнко

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail «Людство вступило в еру надзвичайно емоційних навантажень. Ми можемо протистояти цьому лише, виховуючи волю, навчившись керувати емоціями і розумно переборювати так звані емоційні стреси». (П.К. Анохін,...
Зимовий табір у бібліотеці
Середа, 02 січня 2019
Thumbnail Не знаєте з ким залишити дитину на зимовик канікулах? Ваші діти в надійних руках - це зимовий денний табір у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді. Табір діятиме для дітей віком від 7 до 10...
Thumbnail Щоб допомогти дітям у майбутньому професійному самовизначенні фахівці Чортківської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості зустрілися з вихованцями Родинного дому "Введення" для...
Thumbnail У приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій для ТОВ «АТБ-маркет».
Thumbnail 1 грудня у м. Бучач відбулася благодійна акція по збору солодощів, яка є частиною масштабного проекту "Миколай про тебе не забуде!", що існує уже 7-ий рік!
Thumbnail Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості представники соціальних служб, роботодавців, громадських організацій м. Тернополя і...
Thumbnail До виборів президента залишилося зовсім небагато часу і всі політичні сили так чи інакше почали готуватися до чергової дільби нашої країни.
Thumbnail 23 листопада 16:00 на вул. Руська біля «Зеленої церкви» тернополяни провели флешмоб в рамках кампанії «Зупинись, щоб вшанувати!» на підтримку державної ініціативи - Українського інституту національної пам’яті...
Thumbnail Жіночий Клуб «Гармонія» завітав до Байковецької об'єднаної територіальної громади. Виїзне засідання жіночого клубу «Гармонія» Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбулось 22 листопада.