Останні новини

Скоротили список професій, що мають право рано виходити на пенсію

pensiiКабінет Міністрів значно скоротив список професій, працівникам яких призначається пільгова пенсія.

Відповідні зміни в постанову про затвердження списку виробництв, робіт, професій, посад, зайнятість у яких надає право на пенсію на пільгових умовах, Кабмін прийняв на засіданні 24 червня, передають Українські Новини.

Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що список шкідливих професій варто оптимізувати, оскільки в ньому є або застарілі професії, або адміністративні посади, наприклад директор шахти.

Міністр зазначив, що списки професій, представники які мають право на пільгову пенсію, були істотно розширені за часів Президента Віктора Януковича. Голова Мінсоцполітики запропонував скоротити ці списки «для забезпечення соціальної справедливості та зменшення навантаження на бюджет Пенсійного фонду».

Водночас голова Федерації профспілок Григорій Осовий розкритикував цю постанову уряду.

«Ми б це скорочення привітали, якщо б це скорочення відбулося в результаті поліпшення фактичних умови праці, тобто звільнення людей шкідливих і складних умов праці. На жаль, умови праці навпаки погіршилися, бізнес заощаджує гроші за рахунок коштів, які мали б направлятися на охорону й безпеку праці», - сказав він.

З слів Осового, постанова Кабміну у вугільній промисловості виключає 110 професій зі списку пільгових, що стосуватиметься близько 10 тис. працівників, у металургії - 100 професій, що зачепить 30 тис. працівників, у хімічній промисловості - 82 професії, що зачепить 8 тис. працівників.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував профільним міністерствам разом із профспілками й роботодавцями доопрацювати списки професій для пенсій на пільгових умовах і якщо буде потреба відкоригувати постанову.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".