Останні новини

Скоротили список професій, що мають право рано виходити на пенсію

pensiiКабінет Міністрів значно скоротив список професій, працівникам яких призначається пільгова пенсія.

Відповідні зміни в постанову про затвердження списку виробництв, робіт, професій, посад, зайнятість у яких надає право на пенсію на пільгових умовах, Кабмін прийняв на засіданні 24 червня, передають Українські Новини.

Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що список шкідливих професій варто оптимізувати, оскільки в ньому є або застарілі професії, або адміністративні посади, наприклад директор шахти.

Міністр зазначив, що списки професій, представники які мають право на пільгову пенсію, були істотно розширені за часів Президента Віктора Януковича. Голова Мінсоцполітики запропонував скоротити ці списки «для забезпечення соціальної справедливості та зменшення навантаження на бюджет Пенсійного фонду».

Водночас голова Федерації профспілок Григорій Осовий розкритикував цю постанову уряду.

«Ми б це скорочення привітали, якщо б це скорочення відбулося в результаті поліпшення фактичних умови праці, тобто звільнення людей шкідливих і складних умов праці. На жаль, умови праці навпаки погіршилися, бізнес заощаджує гроші за рахунок коштів, які мали б направлятися на охорону й безпеку праці», - сказав він.

З слів Осового, постанова Кабміну у вугільній промисловості виключає 110 професій зі списку пільгових, що стосуватиметься близько 10 тис. працівників, у металургії - 100 професій, що зачепить 30 тис. працівників, у хімічній промисловості - 82 професії, що зачепить 8 тис. працівників.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував профільним міністерствам разом із профспілками й роботодавцями доопрацювати списки професій для пенсій на пільгових умовах і якщо буде потреба відкоригувати постанову.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Такий заклик прозвучав під час міні-ярмарку вакансій філії «Тернопільське обласне управління ПАТ «Ощадний банк України», що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека 8 вересня запрошує тернопільські родини на творчу зустріч з  поеткою, дитячою письменницею Ольгою Атаманчук. На Вас чекає лірика для дорослих, загадки,...
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустріч представників КП «Тернопільелектротранс» із шукачами роботи.
Thumbnail У Тернопільському, Бучацькому, Заліщицькому, Зборівському, Кременецькому, Підгаєцькому та Чортківському районах Тернопільської області є 18 вакансій в освітній галузі: вчитель закладу загальної...
Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.