Останні новини

Скоротили список професій, що мають право рано виходити на пенсію

pensiiКабінет Міністрів значно скоротив список професій, працівникам яких призначається пільгова пенсія.

Відповідні зміни в постанову про затвердження списку виробництв, робіт, професій, посад, зайнятість у яких надає право на пенсію на пільгових умовах, Кабмін прийняв на засіданні 24 червня, передають Українські Новини.

Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що список шкідливих професій варто оптимізувати, оскільки в ньому є або застарілі професії, або адміністративні посади, наприклад директор шахти.

Міністр зазначив, що списки професій, представники які мають право на пільгову пенсію, були істотно розширені за часів Президента Віктора Януковича. Голова Мінсоцполітики запропонував скоротити ці списки «для забезпечення соціальної справедливості та зменшення навантаження на бюджет Пенсійного фонду».

Водночас голова Федерації профспілок Григорій Осовий розкритикував цю постанову уряду.

«Ми б це скорочення привітали, якщо б це скорочення відбулося в результаті поліпшення фактичних умови праці, тобто звільнення людей шкідливих і складних умов праці. На жаль, умови праці навпаки погіршилися, бізнес заощаджує гроші за рахунок коштів, які мали б направлятися на охорону й безпеку праці», - сказав він.

З слів Осового, постанова Кабміну у вугільній промисловості виключає 110 професій зі списку пільгових, що стосуватиметься близько 10 тис. працівників, у металургії - 100 професій, що зачепить 30 тис. працівників, у хімічній промисловості - 82 професії, що зачепить 8 тис. працівників.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував профільним міністерствам разом із профспілками й роботодавцями доопрацювати списки професій для пенсій на пільгових умовах і якщо буде потреба відкоригувати постанову.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...