Останні новини

Оренда і продаж комунального майна Тернополя… де тебе шукати, де тебе знайти

Громада міста має знати, хто й за яку ціну користується її майном, які приміщення планують продати, а що здають в оренду. Зробити цю інформацію доступною — ключове завдання системи електронних торгів «ProZorro.Продажі». Про результати застосування сервісу в Тернополі — далі в статті.

Відкритість системи дає можливість ознайомитися із результатами та учасниками аукціону. Якщо тендерні умови прописані під конкретного учасника, або аукціон відбувся із порушеннями, результати можна оскаржити в суді.

Успіхи в продажах: вартість зросла до 12 млн грн

Тернопіль став другим містом в Україні, що долучилося до використання новинки.

Успішним прикладом електронних торгів був нещодавній продаж комунального приміщення за адресою бульвар Т.Шевченка, 37.

456 мук

Під час аукціону ціна лота, із початкового мільйона, зросла у 12 разів і накінець становила 12 200 900 гривень. Тобто 1 квадратний метр приміщення вартував майже 82 тисячі гривень, що на сьогодні є найдорожчою ціною продажу комунального майна в Тернополі через цю електронну систему.

Гроші отримані від продажу надійдуть до бюджету міста.

Недосконала процедура для ефективної здачі в оренду

З ініціативи експертів Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ», минулоріч Тернопільська міська рада ухвалила рішення, про використання системи «ProZorro.Продажі» при здачі об’єкта комунальної власності в оренду. Попри перспективність такого рішення, його реалізація зараз викликає багато труднощів.

«Із часу прийняття змін лише одне комунальне приміщення було подане, як лот на ProZorro. Продажі. Йдеться про здачу в оренду дитячого садочка на вулиці Карпенка. Також на сайті міськради було оголошення про здачу в оренду приміщення в травмпункті, але потім його передали в користування поліції»,розповідає Катерина Кондратюк, експертка Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ», представниця ГС «Ради Бізнесу Тернопілля».

IMG 4627

Процедура подання оголошення про здачу в оренду комунального майна потребує удосконалення.

«Щоби лот потрапив на сервіс, управління спершу розміщує оголошення про нього на сайті міської ради. Далі потрібно, щоби протягом 10 днів, не менше як двоє осіб виявили намір брати участь в оренді. І вже аж після цього інформація з’являється у ProZorro», пояснює експертка. Крім цього, перелік документів, які вимагає управління при поданні заяви про намір є неправильним, адже згідно Положення міської ради, для цього потрібні лише паспорт та ідентифікаційний код».

Потрібне ширше інформування тернополян

Проблему оренди майна активно обговорювали на форумі «Ми — реформи», що відбувся 12 квітня у Тернополі.

Під час презентації цього кейсу, присутні підняли проблему низького інформування населення про можливості оренди комунального майна через ProZorro. Так, деякі із тернопільських підприємців навіть не знали, що працює такий он-лайн сервіс. Тому пропозицією до міської ради прозвучало прохання більше інформувати тернополян про оренду чи продаж через ProZorro.

IMG 4754

Отже, щоб оренда комунального майна через «ProZorro.Продажі» якісно працювала, потрібно врегулювати процедуру виставлення оголошення про лот, встановити чіткий перелік необхідних документів для участі в аукціоні згідно новоприйнятих змін до рішення, здійснювати контроль за вимогами до орендаря, інформувати громаду про цю можливість. Доцільно було би спростити і механізм «потрапляння» комунального майна у систему «ProZorro.Продажі».

Марія Карабин, аналітик «Тернопільського центру реформ»

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Такий заклик прозвучав під час міні-ярмарку вакансій філії «Тернопільське обласне управління ПАТ «Ощадний банк України», що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека 8 вересня запрошує тернопільські родини на творчу зустріч з  поеткою, дитячою письменницею Ольгою Атаманчук. На Вас чекає лірика для дорослих, загадки,...
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустріч представників КП «Тернопільелектротранс» із шукачами роботи.
Thumbnail У Тернопільському, Бучацькому, Заліщицькому, Зборівському, Кременецькому, Підгаєцькому та Чортківському районах Тернопільської області є 18 вакансій в освітній галузі: вчитель закладу загальної...
Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.