Останні новини

На Міжнародній конференції Мінрегіон представив стратегію вдосконалення поводження з відходами в Україні

Україні, щоб наблизитись до європейських стандартів поводження з побутовими відходами, необхідно прийняти деякі законопроекти та осучаснити існуючу систему.

Про це сказав начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону Максим Барінов під час доповіді на Міжнародній практичній конференції «Дорожня карта для України у сфері поводження з відходами та електронного врядування».

Він нагадав, що сьогодні органи місцевого самоврядування позбавлені можливості встановлювати тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами. Це призвело до нестабільності на ринку послуг, а також паралізувало роботу підприємств з перероблення та захоронення побутових відходів.

«Змінити цю ситуацію та «розблокувати» ринок можливо шляхом демонополізації ринку послуг з перероблення та захоронення побутових відходів шляхом передачі повноважень органам місцевого самоврядування та встановлення економічно обґрунтованих тарифів на ці послуги. А також запровадження принципу укладання договорів між учасниками ринку. Це надасть можливість органам місцевого самоврядування контролювати виконання законодавства у цій сфері», – зазначив Максим Барінов.

Сприяти таким перетворенням, на його думку, має прийняття розробленого Мінрегіоном проекту Закону України № 1742 від 14.01.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами».

«Як наслідок, ми зможемо залучити міжнародну допомогу, пільгові кредити міжнародних банківських установ та інвестиції для впровадження роздільного збору побутових відходів та взагалі зменшити їх кількість», – наголосив він.

Ще одним кроком на шляху змін у галузі може стати прийняття законопроект «Про упаковку та відходи упаковки», який розроблено Мінрегіоном за участю представників органів місцевого самоврядування, соціальних партнерів та бізнесу у сфері виробництва тари і упаковки.

«Виробники товарів в упаковці не мають законодавчого підґрунтя щодо виконання європейського принципу «розширеної відповідальності виробника». Тому, прийняття цього законопроекту дасть можливість спрямувати кошти виробників товарів в упаковці до сфери поводження з побутовими відходами та залучить до активної співпраці органи місцевого самоврядування. Прискорить впровадження новітніх технологій», – вважає начальник Управління.

Крім того, за його словами, об’єднання фінансових та адміністративних ресурсів громад також надасть поштовх для будівництва полігонів, міжмуніципальних центрів та інших об’єктів поводження з побутовими відходами у відповідності до європейських стандартів: «Зараз з німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) розробляється техніко-економічне обґрунтування щодо створення міжмуніципальних полігонів з одночасним закриттям і рекультивацією старих сміттєзвалищ».

strategiia udosk. z vidhodamy

Інформацію використано з http://www.minregion.gov.ua

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...