Останні новини

Уряду потрібно відмовитися від дискусій навколо ставки ЄСВ

Prodan Oksana 1Навколо теми легалізації зарплат здійнялася нова хвиля дискусії.

Недавно про необхідність збільшення кількості платників податків заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, рішення зменшити ставку єдиного соціального внеску майже вдвічі, із 41% до 22%, було, начебто, необачним через збільшення дефіциту Пенсійного фонду.

Ця заява обурила депутатів, експертів та роботодавців, які вже скористалися зниженою ставкою.

Віце-прем'єр Павло Розенко поспішив заспокоїти. За його словами, уряд не планує переглядати це рішення, а держава і далі зменшуватиме податковий тиск на бізнес. Це загасило скандал, але осад залишився, а з ним - недовіра до дій влади.

Хочу нагадати: зменшення ставки - один з небагатьох кроків назустріч підприємцям. Прийняття такого рішення ми вимагали довго.

Одразу після обрання у парламент у 2012 році я ініціювала законопроект, який передбачав зменшення ставки ЄСВ до 18,1%. Попри шалений спротив, за кілька років ми домоглися свого: з 1 січня 2016 року діє нова ставка ЄСВ. Однак не минуло й п'яти місяців, як виникла загроза відновлення старих правил гри.

Чому це погано, і які це може мати наслідки?

По-перше, частина підприємців, які збиралися легалізувати робочі місця, можуть відмовитися від своїх намірів. Існує ризик, що в нас залишатиметься високий рівень тіньової економіки. За даними Міністерства торгівлі та економічного розвитку, у 2015 році він становив 40% від обсягу офіційного ВВП.

Україна - один з "лідерів" за цим показником, і поки ми не вирішимо цю проблему, марно розраховувати на швидкі темпи економічного зростання.

По-друге, за цих умов весь податковий тягар впаде на добросовісних платників. Вони ставатимуть все менш конкурентоздатними, частина з них може просто припинити свою роботу або піти в тінь. Тож ми не тільки не отримаємо очікуваного економічного ефекту від зниження ставки, а й поглибимо кризу.

Що необхідно робити, аби спрацював позитивний сценарій?

Уряду - відмовитися від дискусій навколо ставки ЄСВ.

Правила гри зафіксовані, жодних кроків назад. Навпаки - потрібно акцентувати увагу на тому, що Кабмін буде дотримуватися взятих на себе зобов'язань, а ті, хто скористаються новими нормами, лише виграють, бо матимуть змогу захистити власні інтереси і працювати в легальному юридичному полі.

Підприємцям - виходити із тіні.

Інакше не буде кому змушувати чиновників здійснювати реальні реформи, не буде кому визначати порядок денний для влади, а чиновники швидко отримають формальний привід для відновлення фіскального тиску.

Щоб цього не сталося, підприємці, які, зокрема, входять в об'єднання "Фортеця", звернулися до всіх вільних та ініціативних громадян із закликом виходити з тіні.

Тільки легальний бізнес та легальні працівники мають можливість контролювати дії парламенту та уряду, а отже - отримати справжню податкову реформу та реформу ДФС, конкуренцію, повноцінне електронне урядування, доступні кредити, судову реформу, гарантії непорушності права приватної власності.

Ті, хто працюють в тіні, не можуть впливати на зміни. Чиновникам це вигідно, але хіба це вигідно середньому класу, громадянському суспільству, Україні? Роки незалежності довели, що будь-які позитивні зміни можливі лише в разі участі суспільства, активною частиною якого є підприємці, у формуванні владних рішень.

Про це повідомляє «Економічна правда».

 

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Такий заклик прозвучав під час міні-ярмарку вакансій філії «Тернопільське обласне управління ПАТ «Ощадний банк України», що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека 8 вересня запрошує тернопільські родини на творчу зустріч з  поеткою, дитячою письменницею Ольгою Атаманчук. На Вас чекає лірика для дорослих, загадки,...
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустріч представників КП «Тернопільелектротранс» із шукачами роботи.
Thumbnail У Тернопільському, Бучацькому, Заліщицькому, Зборівському, Кременецькому, Підгаєцькому та Чортківському районах Тернопільської області є 18 вакансій в освітній галузі: вчитель закладу загальної...
Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.