Останні новини

Представникам малого та середнього бізнесу, щоб не попастись на гачок аферистам

perevirkaОстанні два дні Тернополем ширяться чутки про те, що обласного центру приїхали на двох автобусах інспектори, котрі накинулись з перевірками на місцевих підприємців.

Основним завданням цих інспекторів і перевіряючих є — виловити нелегальних працівників. Також ширяться чутки про те, що одного підприємця в Тернополі вже оштрафували на захмарну суму і йому доводиться згортати бізнес і продавати власне майно, щоб оплатити штраф.

Швидше за все, це лише чутки та нездоровий ажіотаж, спровокований оголошеною сумою штрафу в 320 тисяч гривень та проектом постанови уряду про створення нової структури інспекторів праці, які будуть наділені практично необмеженими повноваженнями. Крім того, цією невизначеною ситуацією можуть скористатись і шахраї, які, представившись інспекторами з «липовими» документами, спробують поживитися на нездоровій та незрозумілій ситуації з представниками малого та середнього бізнесу.

Shahin Olga 350Чутки – чутками, але для того, щоб не попастись на гачок аферистам, пропонуємо коментар ситуації голови ТОГО «Підприємці Галичини», члена Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Ольги Шахін:

«Так. Дії уряду та встановлені захмарні штрафи для малого та середнього бізнесу справді провокують різні чутки та створюють додатковий нездоровий ажіотаж в суспільстві. Зараз підприємцям і так живеться нелегко – багато не витримали тиску і закрились, інші – з пересторогою дивляться в майбутнє і їх лякає перспектива.

Проте, у будь якій ситуації потрібно чітко знати свої права і відстоювати свій бізнес не лише перед аферистами, а й перед представниками контролюючих органів. Стосовно чуток про перевірки, то варто знати хто має повноваження на проведення такої перевірки та порядок її проведення.

Проведення перевірок з питань оформлення трудового договору з працівниками та повноти нарахування заробітної плати є компетенцією Державної служби України з питань праці (Держпраці). Діяльність вказаного органу влади врегульовано Положенням про Державну службу України з питань праці та Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Деякі пункти цього Положення виглядають досить загрозливо. На перший погляд здається, що чиновники вказаного відомства можуть на власний розсуд хоч щодня чи щоночі здійснювати перевірки. І спробуй не допустити, то 320 тисяч гривень штрафу і прощавай твій бізнес. Скажу більше, чиновникам хочеться, щоб підприємець саме так і думав. Більш зговірливий буде.

Але ж все зовсім не так просто, як комусь хочеться.

Перевірки можуть бути плановими та позаплановими. Про планову перевірку ви можете заздалегідь дізнатись на офіційному сайті Держпраці та про неї вам мають повідомити за десять днів до її початку. Позапланові перевірки проводяться без попередження, але можуть бути призначені виключно на підставах, що чітко визначені в статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

У будь якій ситуації варто спершу дізнатись про сам тип перевірки, а вже тоді визначатися з тими діями, які потрібно робити.

Також раджу у випадку незрозумілої перевірки звертатись за консультацією до фахівців ВО малого та середнього бізнесу «Фортеця»: 0 (44) 253 21 39 - центральний офіс «Фортеці» у Києві, +380 (50) 377 31 91 Тернопільський МО «Фортеця».

Повідомляє «Бізнес Компаньйон Тернопіль»

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...