Останні новини

Напрямки соціальних реформ окреслили на засіданні колегії Мінсоцполітики

rozenko kolegiaПротягом першого півріччя 2015 року Міністерство соціальної політики зосередилося на проведенні масштабних реформ у соціальній сфері, зокрема: реформування системи житлових  субсидій,  пільг,  пенсійної  системи,  реформування  системи    державного

соціального страхування, реформування служби зайнятості та ринку праці в Україні, розробка сучасного і конкурентоздатного трудового законодавства та створення належної системи соціального захисту учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

Про це на засіданні колегії Мінсоцполітики за участю Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко. У засіданні колегії взяв участь директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації Вадим Боярський.

«У нас не стоїть питання поступовості реформ, ми беремо цілі сегменти і разом робимо реформи в усіх сферах одночасно», - говорить Павло Розенко.

Однією з наймасштабніших реформ, які вже відчули люди, він назвав реформування системи житлових субсидій.

Говорячи про реформування системи пільг, Розенко підкреслив, що однією з основних засад подальших змін у пільговому забезпеченні є адресність пільг та встановлення соціальної справедливості.

«Ми ліквідували пільги всім чиновникам, прокурорам, народним депутатам. Право на пільги будуть мати виключно малозабезпечені громадяни, - запевнив міністр. - Наступний етап – реформування пільг на проїзд. Майбутнє цієї системи за грошовою компенсацією. Право на безкоштовний проїзд буде збережено, але витрати компенсуватимуться безпосередньо людині, а корупційна модель взаєморозрахунків держави з надавачами послуг буде ліквідована».

Павло Розенко також запевнив, що зайнятість та захист трудових прав українських громадян є одним із пріоритетів роботи Міністерства. Так, за його словами, вже готується законопроект щодо створення Національного агенства зайнятості, яке має запрацювати з 1 січня 2016 року. За його словами, створення Нацагенства - це не зміна вивіски чи керівництва, а кардинальна зміна підходів діяльності на ринку праці.

Окрему увагу, за словами Розенка, буде приділено, соціальному та правовому захисту трудових мігрантів. «За різними оцінками, від 3 до 5 млн. українців в залежності від сезону, працюють за межами нашої держави. На сьогодні їхні соціальні права залишаються незахищеними. Саме тому уряд вніс до Верховної Ради проект закону про зовнішню трудову міграцію. І вперше на державному рівні ми поставимо питання захисту соціальних і трудових прав мігрантів та їхніх родин. Це трудовий потенціал, який Україна не повинна втратити», - наголосив він.

Основними пріоритетами у подальшому реформуванні соціальної сфери міністр Розенко назвав реформування пенсійної системи, зокрема прийняття парламентом внесених урядом законопроектів щодо введення накопичувальної системи та розвитку недержавного пенсійного страхування, завершення реформи фондів соціального страхування, прийняття сучасного Трудового кодексу, та реалізацію державних програм соціального захисту, адаптації та реінтеграції учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…