Останні новини

Напрямки соціальних реформ окреслили на засіданні колегії Мінсоцполітики

rozenko kolegiaПротягом першого півріччя 2015 року Міністерство соціальної політики зосередилося на проведенні масштабних реформ у соціальній сфері, зокрема: реформування системи житлових  субсидій,  пільг,  пенсійної  системи,  реформування  системи    державного

соціального страхування, реформування служби зайнятості та ринку праці в Україні, розробка сучасного і конкурентоздатного трудового законодавства та створення належної системи соціального захисту учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

Про це на засіданні колегії Мінсоцполітики за участю Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко. У засіданні колегії взяв участь директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації Вадим Боярський.

«У нас не стоїть питання поступовості реформ, ми беремо цілі сегменти і разом робимо реформи в усіх сферах одночасно», - говорить Павло Розенко.

Однією з наймасштабніших реформ, які вже відчули люди, він назвав реформування системи житлових субсидій.

Говорячи про реформування системи пільг, Розенко підкреслив, що однією з основних засад подальших змін у пільговому забезпеченні є адресність пільг та встановлення соціальної справедливості.

«Ми ліквідували пільги всім чиновникам, прокурорам, народним депутатам. Право на пільги будуть мати виключно малозабезпечені громадяни, - запевнив міністр. - Наступний етап – реформування пільг на проїзд. Майбутнє цієї системи за грошовою компенсацією. Право на безкоштовний проїзд буде збережено, але витрати компенсуватимуться безпосередньо людині, а корупційна модель взаєморозрахунків держави з надавачами послуг буде ліквідована».

Павло Розенко також запевнив, що зайнятість та захист трудових прав українських громадян є одним із пріоритетів роботи Міністерства. Так, за його словами, вже готується законопроект щодо створення Національного агенства зайнятості, яке має запрацювати з 1 січня 2016 року. За його словами, створення Нацагенства - це не зміна вивіски чи керівництва, а кардинальна зміна підходів діяльності на ринку праці.

Окрему увагу, за словами Розенка, буде приділено, соціальному та правовому захисту трудових мігрантів. «За різними оцінками, від 3 до 5 млн. українців в залежності від сезону, працюють за межами нашої держави. На сьогодні їхні соціальні права залишаються незахищеними. Саме тому уряд вніс до Верховної Ради проект закону про зовнішню трудову міграцію. І вперше на державному рівні ми поставимо питання захисту соціальних і трудових прав мігрантів та їхніх родин. Це трудовий потенціал, який Україна не повинна втратити», - наголосив він.

Основними пріоритетами у подальшому реформуванні соціальної сфери міністр Розенко назвав реформування пенсійної системи, зокрема прийняття парламентом внесених урядом законопроектів щодо введення накопичувальної системи та розвитку недержавного пенсійного страхування, завершення реформи фондів соціального страхування, прийняття сучасного Трудового кодексу, та реалізацію державних програм соціального захисту, адаптації та реінтеграції учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail В погожу днину, 12 жовтня 2019 року, спортивний зал Гусятинської ДЮСШ гостинно приймав гостей, що приїхали  на турнір з волейболу серед ветеранів, приурочений святкуванню Покрови Пресвятої...
Thumbnail Працівники Тернопільського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у «Форумі нових можливостей» організованому у ТРЦ «Подоляни» юридичним факультетом Тернопільського національного економічного...
Thumbnail 2-річна Ангеліна Баб'єва з Херсону перебуває у відділенні анестезіології обласної дитячої клінічної лікарні. Дівчинка перевернула на себе каструлю з окропом. Унаслідок чого отримала 30% опіків, з...
Thumbnail Тернополяни мали гарну нагоду ознайомитися із діяльністю ТОВ завод «Ремпобуттехніка», перспективами працевлаштування, умовами праці та її оплати, вимогами до працівників.
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді організовують сімейні розвиваючі заняття для діток 2-4 років «Цікаві малюки». Заняття направлені на розвиток у дітей дрібної моторики; сприйняття, уваги,...
Thumbnail «Тіньова» зайнятість, неофіційна зарплата - позбавляють частки пенсії в майбутньому. Про це йшлося на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, для безробітних на...
Thumbnail «Стань винахідником!». Такою була тема вересневого засідання молодіжного Клубу “Час Z”, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Такий заклик прозвучав під час міні-ярмарку вакансій філії «Тернопільське обласне управління ПАТ «Ощадний банк України», що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...