Останні новини

Безпека і соціальна сфера: що затвердили депутати Тернопільської міської ради на останній сесії

IMG 20181122 09305222 листопада 2018 року відбулась тридцята сесія Тернопільської міської ради.

Депутати спростили процедуру найму вчителів, просили міську раду інформувати мешканців, як правильно діяти в разі небезпеки, звернути увагу на комунікацію дільничних та муніципальних поліцейських, контролювати, чи не грабують кіоски. А також виділили 500 тис. грн для надання соціальних послуг громадськими організаціями.

Попри очікування тернополян, які зібрались під міською радою з вимогою вирішити проблему підвищення тарифів, у порядок денний цього питання ніхто не включив. Депутати заслухали звіт про виконання бюджету за 9 місяців 2018 року, про виконання цільових програм, затвердили Програми на наступний рік, прийняли рішення про добровільне приєднання до Тернопільської міської територіальної громади, а також щодо житлово-комунальної сфери міста та земельних відносин. Загалом порядок денний стосувався планування розвитку міста на наступні роки.

Під час обговорення «Програми захисту населення і території Тернопільської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2019-2022 роки» депутати звернули увагу начальнику Управління надзвичайних ситуацій на потребу у покращенні інформування населення щодо стану цивільного захисту міста. Зі слів депутатів, людям невідомо, що означає сигнал сирени, який чути в місті по середах; як визначити чи це сповіщення про небезпеку, чи лише перевірка; як діяти в надзвичайній ситуації, тощо. Міський голова підтримав пропозиції стосовно актуалізації інформування населення, зокрема не лише по радіо, а й завдяки моніторам, що розташовані на вулицях Тернополя, а також розробку більш сучасної системи оповіщення.

Програма «Безпечне місто» отримала підтримку і на наступний рік. Під час обговорення депутатка міської ради Наталія Шоломейчук звернула увагу на проблеми мікрорайону «Аляска». За її словами, там часто грабують кіоски. А депутат Андрій Шкула запропонував розвинути співпрацю дільничних із муніципальними поліцейськими.

Пояснюючи деякі недопрацювання, на які звертали увагу депутати, начальник Відділу взаємодії з правоохоронними органами, запобігання корупції та мобілізаційної роботи ТМР Петро Гукалюк, відзначив катастрофічну нестачу працівників: «Зараз патрульна поліція укомплектована на 40% - це відображається на якості реагування на порушення».

Підтримали народні обранці і «Типове Положення про порядок проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Тернополя» із поправкою до пункту 2.3. Так, у виняткових випадках відбір претендентів не лише на посади вчителів початкової школи, а усіх предметних профілів, здійснюватиметься без конкурсу, але за участі комісії. Тобто, якщо працівник звільнився під час навчального процесу, а замінити його немає ким, то комісія школи може прийняти на роботу педагога лише за результатами співбесіди. Поправка врахована, оскільки проведення конкурсу займає тривалий час на бюрократичні вимоги оголошення, збору резюме, оцінювання... тоді, як тривала відсутність вчителя впливає на якість знань учнів.

Також депутати затвердили соціальну програму «Турбота» на 2019-2021 роки. В рамках Програми вони виділили 500 тис. грн на реалізацію соціального замовлення у 2019 році.

Для учасників Коаліції громадських організацій “Тернопільський центр реформ” - це дуже позитивне рішення сесії. Адже впровадження механізму соціального замовлення у Тернополі - один із пунктів Дорожньої карти реформ, що реалізовується Коаліцією.  Цього року у рамках пілотного проекту, на здійснення соціального замовлення, було виділено 100 тис грн на чотири місяці. Спільно з громадськістю, міська рада провела конкурс на надання соціальних послуг для онкохворих осіб із IV стадією захворювання та осіб з інвалідністю з дитинства, які досягли повноліття.

Які ж напрямки соціальних послуг охопить Програма в 2019-му році - наразі невідомо. Це вирішуватиме робоча група з питань впровадження соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів.

Загалом, на засіданні 30-ї сесії, депутати традиційно розглянули понад 200 питань. Голосування відбувалися швидко, без особливих дискусій та обговорень. Тому сесія лише кілька разів зупинялася на перерву та відбулася без обіду. Наприкінці депутати кілька разів поверталися до переголосовування питань, а також розглядали звернення колег та мешканців міста.

Аналітикиня Коаліції громадських організацій

«Тернопільський центр реформ»

Марія Карабин

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".