Останні новини

Безпека і соціальна сфера: що затвердили депутати Тернопільської міської ради на останній сесії

IMG 20181122 09305222 листопада 2018 року відбулась тридцята сесія Тернопільської міської ради.

Депутати спростили процедуру найму вчителів, просили міську раду інформувати мешканців, як правильно діяти в разі небезпеки, звернути увагу на комунікацію дільничних та муніципальних поліцейських, контролювати, чи не грабують кіоски. А також виділили 500 тис. грн для надання соціальних послуг громадськими організаціями.

Попри очікування тернополян, які зібрались під міською радою з вимогою вирішити проблему підвищення тарифів, у порядок денний цього питання ніхто не включив. Депутати заслухали звіт про виконання бюджету за 9 місяців 2018 року, про виконання цільових програм, затвердили Програми на наступний рік, прийняли рішення про добровільне приєднання до Тернопільської міської територіальної громади, а також щодо житлово-комунальної сфери міста та земельних відносин. Загалом порядок денний стосувався планування розвитку міста на наступні роки.

Під час обговорення «Програми захисту населення і території Тернопільської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2019-2022 роки» депутати звернули увагу начальнику Управління надзвичайних ситуацій на потребу у покращенні інформування населення щодо стану цивільного захисту міста. Зі слів депутатів, людям невідомо, що означає сигнал сирени, який чути в місті по середах; як визначити чи це сповіщення про небезпеку, чи лише перевірка; як діяти в надзвичайній ситуації, тощо. Міський голова підтримав пропозиції стосовно актуалізації інформування населення, зокрема не лише по радіо, а й завдяки моніторам, що розташовані на вулицях Тернополя, а також розробку більш сучасної системи оповіщення.

Програма «Безпечне місто» отримала підтримку і на наступний рік. Під час обговорення депутатка міської ради Наталія Шоломейчук звернула увагу на проблеми мікрорайону «Аляска». За її словами, там часто грабують кіоски. А депутат Андрій Шкула запропонував розвинути співпрацю дільничних із муніципальними поліцейськими.

Пояснюючи деякі недопрацювання, на які звертали увагу депутати, начальник Відділу взаємодії з правоохоронними органами, запобігання корупції та мобілізаційної роботи ТМР Петро Гукалюк, відзначив катастрофічну нестачу працівників: «Зараз патрульна поліція укомплектована на 40% - це відображається на якості реагування на порушення».

Підтримали народні обранці і «Типове Положення про порядок проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Тернополя» із поправкою до пункту 2.3. Так, у виняткових випадках відбір претендентів не лише на посади вчителів початкової школи, а усіх предметних профілів, здійснюватиметься без конкурсу, але за участі комісії. Тобто, якщо працівник звільнився під час навчального процесу, а замінити його немає ким, то комісія школи може прийняти на роботу педагога лише за результатами співбесіди. Поправка врахована, оскільки проведення конкурсу займає тривалий час на бюрократичні вимоги оголошення, збору резюме, оцінювання... тоді, як тривала відсутність вчителя впливає на якість знань учнів.

Також депутати затвердили соціальну програму «Турбота» на 2019-2021 роки. В рамках Програми вони виділили 500 тис. грн на реалізацію соціального замовлення у 2019 році.

Для учасників Коаліції громадських організацій “Тернопільський центр реформ” - це дуже позитивне рішення сесії. Адже впровадження механізму соціального замовлення у Тернополі - один із пунктів Дорожньої карти реформ, що реалізовується Коаліцією.  Цього року у рамках пілотного проекту, на здійснення соціального замовлення, було виділено 100 тис грн на чотири місяці. Спільно з громадськістю, міська рада провела конкурс на надання соціальних послуг для онкохворих осіб із IV стадією захворювання та осіб з інвалідністю з дитинства, які досягли повноліття.

Які ж напрямки соціальних послуг охопить Програма в 2019-му році - наразі невідомо. Це вирішуватиме робоча група з питань впровадження соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів.

Загалом, на засіданні 30-ї сесії, депутати традиційно розглянули понад 200 питань. Голосування відбувалися швидко, без особливих дискусій та обговорень. Тому сесія лише кілька разів зупинялася на перерву та відбулася без обіду. Наприкінці депутати кілька разів поверталися до переголосовування питань, а також розглядали звернення колег та мешканців міста.

Аналітикиня Коаліції громадських організацій

«Тернопільський центр реформ»

Марія Карабин

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Патронат над дитиною - теж робота
Вівторок, 19 лютого 2019
Thumbnail Під таким гаслом відбулася робоча зустріч, організована Тернопільським міськрайонним центром зайнятості для представників міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у...
Thumbnail Цікаву екскурсію для учнів Чортківської ЗОШ № 2 організували фахівці районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості - у відокремлений підрозділ «Чортківської дистанції колії».
Thumbnail З 4 по 11 лютого 2019 року Тернопільський обласний центр фізичногоздоров'я населення «Спорт для всіх» та Вищий навчальний заклад «Медичний коледж» провели  змагання з шахів серед юнаків в рамках Всеукраїнських...
Thumbnail Скалелазіння для усіх! Це унікальний вид спорту, який гармонійно розвиває усі м’язи тіла. У центрі Тернополя, за адресою: Федьковича 11 (приміщення Тернопільського Пласту), оновили скелелазну стінку. Її...
Thumbnail Фестиваль Громади рибалок Теребовлянщини з лову риби на мормишку вже всьоме проведуть на Тернопіллі. Відбуватиметься захід 10 лютого.
Thumbnail На засіданні клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, в Будинку праці, старшокласники Тернопільського НВК «Школа-ліцей № 6» ознайомились із секретами ораторського мистецтва.
Thumbnail У неділю, 3 лютого, відбудеться фінал Конкурсу учнівських та студентських робіт «Viribus unitis».
Thumbnail У рамках Меморандуму про співпрацю між Державною службою зайнятості та ПАТ «Укрзалізниця» нині триває активна взаємодія Тернопільської обласної служби зайнятості зі структурними підрозділами Львівської філії...
Thumbnail До 100-Ї річниці Соборності України Молодіжний Націоналістичний Конгрес (МНК) - Тернопіль оголошує конкурс студентських та учнівських робіт (есе) “Viribus unitis”.