Останні новини

Ситуація на ринку праці Тернопільщини дещо стабілізувалась

1380187141Ситуація на ринку праці Тернопільщини дещо стабілізувалась. У січні-березні цього року порівняно з відповідним минулорічним періодом кількість працівників, яких роботодавці попередили про очікуване вивільнення, зменшилась у 2,5 раза.

Майже наполовину розширилось коло роботодавців, які подали вакансії в місцеві центри зайнятості. Кількість самих вакансій зросла на 42,6 відсотка. На 1 квітня 2017-го актуальними були 2930 вакансій, у тому числі для  робітників – 1858, для службовців – 840, для осіб, які не потребують спеціальної підготовки, – 232. Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.

Роботодавцям нині потрібні менеджери, бухгалтери, адміністратори, інженери, водії автотранспортних засобів, трактористи, кухарі, будівельники, перукарі, автослюсарі, швачки, підсобні робітники, прибиральники приміщень та територій, вантажники.

На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 4 безробітних. Найбільшим таке навантаження було на Шумщині – 36 осіб зі статусом безробітного, найменшим в Тернополі та Тернопільському районі – 1 безробітний.

«З початку цього року за сприяння місцевих центрів зайнятості працевлаштовано понад 6,5 тисячі осіб, з них 2,1 тисячі безробітних, – зазначив Василь Олещук. – Завдяки виплатам роботодавцям компенсацій витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування місцями праці забезпечено 138 осіб зі статусом безробітного. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 916 безробітних. Проходили професійне навчання або підвищували кваліфікацію майже 2 тисячі шукачів роботи. Завершили таке навчання 799 осіб, з них 579 вже працюють».

На 1 квітня 2017 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 11,9 тисячі безробітних. Серед них майже половина – жінки. Молодь віком до 35 років склала 35%, робітники – 45%, службовці – 38%. Значною є частка осіб з вищою освітою (42,9%), а у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості таких аж 76 відсотків.

Допомогу по безробіттю протягом першого кварталу 2017-го отримували 10294 безробітних. Середній розмір цієї допомоги з початку року зріс на 5,8 відсотка і у березні становив 1870 гривень 36 копійок.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...