Прем’єра фільму «Вхід через балкон» на фестивалі короткометражок Wiz-Art

показ у кінотеатрі ЛьвоваДо кінця доби 13 вересня український фільм режисера Романа Блажана «Вхід через балкон» можна переглянути онлайн у віртуальному кінотеатрі фестивалю короткометражок Wiz-Art. Фільм куратори фестивалю відібрали до підбірки урбан-коротометражок «МістоvsЛюдина».

На прохання Wiz-Art режисер фільму Роман Блажан, розповів як прийшла ідея створити такий фільм та чи немає за цим персональної історії.

«Кожного разу, коли виходив з дому або офісу очі впиралися в балкони будівель навпроти. І кожного разу, піднімаючи очі на вулиці, потрапляв в ступор і хотілося зрозуміти, що ж в голові у власників балконів. По суті, у мене, як і у будь-якого міського жителя був постійний конфлікт з колективною балконною архітектурою», – Роман Блажан, режисер фільму «Вихід через балкон»

За словами режисера, для фільму знімальна група записала десятки інтерв'ю з архітекторами, соціологами, антропологами, чиновниками мерій і обласних адміністрацій, фахівцями з реставрації історичних будівель та власниками компаній зі скління; і з самими власниками балконів.

«Кожен з них говорив про своє, але в підсумку всі вони розповіли про одне й те ж – про архітектуру радянського періоду, яка вирішувала ідеологічні завдання, але не думала про комфорт звичайної людини, про хитку грань між приватним і публічним, про державу і людину», – розповів Роман Блажан і додав, що всіх героїв фільму знімали на їхніх балконах.

«Звучить банально, але ми ненавидимо те, що не розуміємо. У членів знімальної команди конфлікт пройшов – за кожним балконом ми бачимо людську історію, історію нашої країни. Фільм вийшов емпатичним і добрим. Впевнений, він здатний примирити міського жителя з навколишнім простором, з сусідом, з самим собою. Принаймні я на це дуже сподіваюся.

Глядача, який захоче подивитися наш фільм, я б попросив перед переглядом згадати сусідський балкон, який найбільше виводять з емоційної рівноваги. Обіцяю, що якась частина внутрішнього конфлікту пропаде – фільм заряджений на добро і врожай», – сказав режисер.

Посилання на програму: https://wizartfest.bigshort.com.ua/festival_selections/urban_shorts

Фестиваль Wiz-Art відбувається у комбінованому форматі з 7 до 13 вересня. Всі фільми доступні для перегляду після реєстрації у віртуальному кінотеатрі фестивалю. Окремі події можна відвідати офлайн у Львові. Перегляд фільмів онлайн є безкоштовним.

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
chasopys.te.ua@gmail.com