Про що говорили на черговому засіданні жіночого клубу "Гармонія"

2020 10 21 15 55 06Про дискримінацію по віку і йшла мова на черговому засіданні жіночого клубу "Гармонія", що відбулось у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості в режимі онлайн. Тема заходу: “Ейджизм у сучасному світі”.

Модератор Клубу, фахівець служби зайнятості - Аліна Грицаєнко розповіла учасникам, що ейджизм - це дискримінація людини на підставі її віку, яка умовно поділяється на два види: побутову та професійну. Це досить поширене явище на пострадянському просторі та має норму цькування.

Як часто ви чули на свою адресу наступні вислови?

- тобі пора заміж;

- у твоєму віці не личить носити таку коротку спідницю;

- твої однолітки вже мають по двоє дітей;

- ти замолода, щоб приймати такі рішення;

- я більше прожив і краще знаю і т.д.

У професійній сфері також можна почути наступне:

- ви замолоді на цю посаду (у нас колектив 35+);

- нам потрібні працівники до 40 років;

- ми не можемо дати вам підвищення по посаді, бо ви занадто молоді.

Але найгірше, коли людина сама до себе пред'являє подібні претензії чи поготів виправдовує себе: у моєму віці багатьом відмовляють у працевлаштуванні (прикриваючи своє небажання вчитись новому); у моєму віці всі мають хронічні захворювання (насправді це наслідки шкідливих звичок). В таких випадках необхідно зробити ревізію своїх думок та установок і не звертати увагу на різного роду висловлювання. Якщо роботодавець робить подібні зауваження — подумайте: чи ви хочете у нього працювати; чи повністю ви розкрили свій професіоналізм? Адже вік не в паспорті, а в голові.

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
chasopys.te.ua@gmail.com