Аналіз програм політичних партій у Тернополі: всеукраїнське об'єднання “Батьківщина”

батьківщина 54554Символічні “три крапки” в кінці... Програма Всеукраїнського об'єднання “Батьківщина”, що опублікована на сайті ЦВК, відрізняється від тієї, що партія презентувала нещодавно публічно. Серед напрямів роботи - реконструкція шкіл та садочків, відновлення Тернопільського аеропорту та боротьба за справедливі тарифи.

Мережа Центрів громадського контролю “ДІЙ!” перед місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня, аналізує програми партій, відповідність пунктів повноваженням депутатів місцевих рад, наявність/відсутність дискримінаційних тез чи пропозицій, що порушують права людини у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь)

У програмі “Батьківщини” розміщеної на ЦВК є ряд питань, на які не можуть впливати органи місцевого самоврядування, а саме: ремонт обласних доріг, ві тарифи на енергоносії, реорганізація армії, скасування Закону України “Про продаж землі”. Загалом сфера діяльності програми має загальнонаціональний та обласний рівень. Це підтвердив  Микола Сліпченко, голова міської організації ВО “Батьківщина”, пояснивши, що тези у програмі до ЦВК стосуються області, а також містять окремі пункти із всеукраїнської програми “Батьківщини”. Зі слів політика інформація, що стосується Тернополя є у програмі “Горизонт 2025” кандидата на посаду міського голови, Леоніда Бицюри. І саме її політики будуть виконувати у наступні роки.

У програмі немає потенційного посягання на права людини чи дискримінаційних пунктів. 

Як зазначила партія у своїй програмі, поданій у ЦВК: “Ми залишаємо символічні «три крапки» після останнього пункту цього переліку, бо наша Програма, як і діяльність, є ВІДКРИТОЮ”.

batkivschyna ternopil seredyna 01

Економіка, інфраструктура та місцеве самоврядування

Відповідно до програми, опублікованої на сайті ЦВК, земельному питанні депутати обіцяють запобігти незаконному відчуженню земель за межами населених пунктів. Також створити умови для розвитку малого бізнесу.

А спільно із лідеркою партії, політики обіцяютьборотися за справедливі тарифи і ціну на енергоносії для населення (не більше ніж 15% доходу сім’ї)”. Хоча згідно законодавства, влинути вони можуть лише на ті тарифи, які стосуються побутових, комунальних (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, послуги з постачання гарячої води, які встановлюються НКРЕП), транспортних та інших послуг.

“Підвищити якість продуктів сільського господарства можна якщо встановити справедливі закупівельні ціни”.- йдеться у програмі партії. А на Тернопільщині можна розвивати сільське господарство через кооперативи.

У сфері оподаткування політики передбачили поступову сплату в місцеві бюджети податків за користування надрами. Ще політики обіцяють конролювати використання місцевого бюджету.

Роботу місцевого самоврядування “Батьківщина” бачить прозорою: громадські  слухання, громадське обговорення, публічні звіти про роботу депутатів та  представників влади, прийоми громадян, співпраця з громадськістю.

У планах політсили відновити роботу Тернопільського аеродрому, відремонтувати дороги області за європейськими технологіями, згідно програми “Горизонт 2025”.

Культура, молодь і спорт                                                                                        

У програмі, що опублікована на сайті ЦВК, є теза, що політики для формування національно-свідомої молоді об'єднають зусилля церкви, сім'ї та громадськості. Як будуть розвиватися спорт  і культура у програмі немає - немає. Але культурні питання висвітлені у стратегії “Горизонт 2025 кандидата на посаду голови міської ради у розділі XI.Культура та креативна індустрія.

Освіта, медицина, екологія

Політики планують продовжити фінансування будівництва та реконструкції лікувальних, освітніх та культурних закладів, а також створювати програми з розвитку освіти, медицини та культури.

У сфері охорони здоров'я політики хочуть створити сучасну діагностичну базу, надавати безоплатні медичні послуги для малозабезпеченого населення.

Пріоритетами в екології для “Батьківщини” є питна вода, очисні споруди та сортувальні лінії.

Соціальна сфера та безпека

У соціальній сфері політики обіцяють безкоштовну діагностику малозабезпеченим групам населення та безкоштовні для них ліки. Питання безпеки у програмі на сайті ЦВК не висвітлені, але у програмі “Горизонт 2025” безпековому напряму виділений окремий розділ.

Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
Керівник проєкту - Сергій Олещук
Адреса: Бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль
+380636572949 chasopys.te.ua@gmail.com