Сергій Надал: Гордий за Тернопіль, який показує приклад єдності і підтримки у захисті України!

Надал гуманіторний штаьЯк Тернопіль готується до оборони та допомагає фронту

24 лютого Росія підступно напала на незалежну Україну. Ворог вдарив по військових, цивільних об’єкта та почав наземну операцію. Українські воїни героїчну знищують окупанта. За цей час Тернопіль з спокійного затишного міста перетворився на тилову базу Воюючої України, на місто яке активно допомагає армії та готується до оборони. Тернополяни знову показують, як вони вміють швидко самоорганізуватися. Як спільно діє міська влада, військові, волонтери та громада для перемоги над московським ворогом.

Що вже зробили у Тернополі:

Оборона міста

Проводиться мобілізація до Збройних сил України. Тернополяни здають кров для потреб медичних закладів. Закуплено додаткове медичне обладнання та ліки.

Сформована та укомплектована Територіальна оборона. Підрозділи отримали зброю, забезпечені військовим майном. Також організовані місця розташування Територіальної оборони. Підрозділи готові до оборони Тернополя та України.

Триває легалізація різних добровольчих формувань. Вони вливаються в Тероборону, отримують зброю та проходять навчання.

Організовані військові вишколи для всіх бажаючих. З 29 лютого починаються вишколи з предмету: основи військової справи або як себе вести в умовах оборони міста. Навчання будуть проводитися на базі колишньої школи «Орбітика», яка знаходиться на вулиці Чумацькій, не доїжджаючи до Дальнього пляжу. Навчання починатимуться щодня о 10-00, 12-00 та 14-00.

Розгорнуті блок-пости з дотами на в’їзді у місто. На блок-постах працюють працівники поліції, військовослужбовці Нацгвардії та Збройних сил.

У громаді починають плести маскувальні сітки для військових. Центр для плетіння організовано за адресою: Злуки 45, де раніше був центр вакцинації.

Закриваються виходи на дахи багатоквартирних будинків, підходи до виходів посипають борошном або іншими сумішами для того, щоб виявляти порушників.

Забезпечення безпеки громадян

Постійно працює система оповіщення про можливу ракетно-бомбову атаку по місту. За сигналом тернополяни переміщаються в укриття.

Запроваджена комендантська година з 22:00 до 06:00 год. Виходити на вулиці і перебувати в громадських місцях можуть військові, медики, волонтери, держслужбовці та люди, які відповідають за безпеку в місті та забезпечуються життєдіяльність Тернополя (працівники комунальних підприємств тощо). Також в цей час забороняється рух власним транспортом.

О 21:00 у Тернополі починається «режим темноти», вимикається зовнішнє освітлення, людям рекомендують виключати світло у квартирах.

Економіка у військовий час

Боротьба з недобросовісними підприємцями, які наживаються на війні. Триває постійний моніторинг різноманітних торгових площадок (магазини, торгові центри тощо) щодо завищення цін підприємцям. Підприємці, які наживаються на війні, є мародерами. І таких недобросовісних підприємців будуть карати. Рішенням штабу оборони області їх торгові точки будуть закриті.

Забезпечується нормальне функціонування розрахункової системи. Всі підприємці зобов’язані приймати платежі як в готівковому, так і безготівковому режимі. Надписи: «Тільки готівка» - не прийнятні.

Введена заборона на продаж алкогольних товарів. Муніципальна інспекція здійснює перевірки цього наказу. Всі порушники цього наказу будуть покарані.

Допомога жертвам російської агресії

Організовано гуманітарний штаб з допомоги жертвам російської агресії. Українці, які рятуються з міст, де ведуться активні бойові дії, отримали прихист у Тернополі. Для їх потреб волонтери штабу та небайдужі тернополяни приносять засоби індивідуальної гігієни, постійна білизна, матраци, карімати, спальники, продукти харчування довгого зберігання.

Організовано два пункти збору допомоги. Перший, у приміщенні Тернопільського міського центру соціального обслуговування населення за адресою вул.Лисенка, 8 (цілодобово, тел: 0674611075). Другий, у центральній частині міста у Центрі Науки за адресою площа Героїв Євромайдану (з 10.00 до 18.00 год.) Додаткова інформація - за телефоном гарячої лінії +38(098)1747741.

Будьмо впевнені, при такій співпраці влади, силовиків і населення, при такій самоорганізації населення і героїзмі української армії, Україна обов’язково переможе.

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
Керівник проєкту - Сергій Олещук
Адреса: Бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль
+380636572949 chasopys.te.ua@gmail.com