Тернопільська гімнастка Анастасія Бачинська завоювала «бронзу» на чемпіонаті Європи

bachynska evropa 04 2021 1 117-річна гімнастка з Тернополя Анастасія Бачинська виграла бронзову медаль на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики у вправах на колоді. Такі змагання завершились у швейцарському Базелі.

Як повідомляє «Суспільне. Спорт», у фіналі змагань Бачинська показала третій результат, хоча з попередніх стартових листів вона взагалі не повина була змагатися. За результатами кваліфікації до фіналу потрапляли вісім найкращих гімнасток, Анастасія ж показала десятий результат (13.133 бали), що зробило її другою запасною. Вже безпосередньо в день старту дві спортсменки відмовилися від участі у фіналі на колоді - румунка Ларіса Іордаче (лідерка у кваліфікації) та перша запасна. Відповідно, тернополянка отримала право виступати.

bachynska evropa 04 2021 300У фіналі Анастасія Бачинська показала результат 13.333 бали - на 0.2 більший, ніж у кваліфікації. Вона чисто пройшла усю комбінацію на колоді: складність - 5.6 балів, виконання - 7.333. Чимало суперниць Бачинської у фіналі помилялися, були навіть падіння з колоди. І тільки п’ять гімнасток змогли набрати 13 та більше балів. Третьою найкращою стала саме Анастасія, з перевагою у більш ніж 0.1 бала над четвертим місцем.

У битві за «золото» зійшлися француженка Мелані де Жезус дос Сантос та нідерландка Санне Веверз. Перша - показала найскладнішу програму (6 балів), друга - найчистішу програму (8.266 за виконання). За сумою балів виграла Мелані, вона й стала чемпіонкою Європи.

Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. Жінки. Колода. Фінал

1 місце - Мелані де Жезус дос Сантос (Франція) - 13.900

2 місце - Санне Веверз (Нідерланди) - 13.866

3 місіце - Анастасія Бачинська (Україна) - 13.333

Додамо, що «бронза» тернополянки Анастасії Бачинської - це єдина медаль жіночої збірної України на Євро-2021 у Базелі.