"Нива" розпочинає сезон з перемоги!

nuva27 липня, футбольний клуб "Нива" Тернопіль у першому турі Першої у виїзній грі здобув перемогу на чернівецькою "Буковиною". Матч почали яскравіше саме гості. Вже на 6-й хвилині Гатала змістився та пробив здалеку, проте влучив у суперників. На 9-й хвилині після штрафного, призначеного за фол Палагнюка проти Соколова, подачу Гатали замикав головою Демчук.

М’яч влучив у стійку, а інший оборонець Ниви ‒ Зінь ‒ дивом не добив з відстані в один крок від воріт. Незважаючи на спроби буковинців перехопити ініціативу, Нива загалом контролювала гру та з похвальною агресивністю діяла на підступах до чужого карного майданчика. Якщо спершу це призводило до дальніх ударів і стандартів, то після півгодини гри тернополяни повели в рахунку. Буковинці невдало винесли м’яча після кутового Гатали, першим на підбиранні був Бей, з подачі якого й почалася ця пригода. Удар Хруставки потягнув воротар Пономаренко, захисник Пасічник намагався вибити м’яча – та влучив у суперника Демчука. На відскок зреагував все той же Хруставка й з близької відстані правою ногою добив у ворота – 0:1. Це п’ятий гол Олега в 100-му матчі на професіональному рівні. Ще до перерви активні Гатала, Бей і Волохатий кілька разів загострювали гру. Буковині треба було вносити в перебіг подій якісь корективи, проте, як ми вже відзначали, влітку вона втратила трьох гравців групи атаки – і далеко не відразу змогла від цього оговтатися, їх замінити. А от Нива невдовзі після перерви могла ще й закріпити свій успіх. Тепер Гатала на лівому фланзі підключив Соколова, чий навіс не зміг перервати воротар Пономаренко. Проців головою мітив фактично в незахищені, покинуті голкіпером ворота – але не влучив. Про це гості могли пошкодувати на 71-й хвилині, коли дебютант чернівчан Бодня розрізним пасом виводив на воротаря Палагнюка. Проте ветеран атаки ні пробити, ні прийняти нормально не зміг – Механів кинувся йому назустріч і ліквідував, можливо, найбільшу загрозу своїм воротам за весь матч. Незважаючи на те, що Буковині треба було рятувати цей матч, атакувального потенціалу на це не знайшлося – Палагнюк вкотре входить у новий сезон не в формі, Скотаренко поки не адаптований в гру нової команди, а заміни не перевернули гру. Тож кінцівку гри оживили хіба що дві сутички між футболістами, в які довелося втручатися судді. Арбітр Файда видав картки кільком гравцям, включаючи чернівчанина Глаголу та тернополянина Соколова, проте й тут не дійшло до такого загострення, щоб склади скоротилися й змінилося щось у грі. Тож Нива починає новий сезон черговою перемогою над буковинцями. Василь Малик повертається з успішного результату. Буковині ж доведеться попрацювати, щоб компенсувати кадрові втрати – поки що команда далека від своїх кращих весняних матчів, коли Сергійчук, Палагнюк і Скрипник розривали групу "вибування". Буковина (Чернівці) – Нива (Тернопіль) – 0:1 Гол: Хруставка, 31. Буковина (стартовий склад): Пономаренко, А.Рябий, Новотрясов, Пасічник, Данилюк, Пець, Глагола, Цурупін, Палагнюк, Фарасєєнко, Скотаренко. Запасні: Степаненко, Червінський, Штифанович, Д.Рябий, Бодня, Мануіла, Прокопчук, Закорський. Головний тренер: Андрій Мельничук Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Зінь, Демчук, Соколов, Дорошенко, Проців, Волохатий, Бей, Гатала, Різник. Запасні: Жупанський, Вольський, Галадей, Бороденко, Малащук, Мудрий, Козак, Танчак, Слива. Головний тренер: Василь Малик. Чернівці. Стадіон "Буковина". 17:00. Арбітр: Василь Файда (Львів). Джерело: СпортАрена