Шахрайські схеми: як захистити свої фінанси від телефонних злодіїв

images 1

Зловмисники видають себе за працівників банку, телефонуючи під виглядом технічних збоїв, блокування рахунків, збільшення кредитного ліміту чи спроби провести оплату карткою, аби виманити особисті дані.

У результаті таких афер п’ятеро жителів області втратили 240 000 гривень.

Правоохоронці встановили, що шахраї намагались переконати потерпілих діяти за їхніми інструкціями, стверджуючи, що це необхідно для захисту рахунків. Люди надавали реквізити карток, підтверджували банківські операції через мобільні додатки та диктували коди з смс-повідомлень.
Поліція закликає власників карток бути обережними під час спілкування з незнайомцями по телефону. Не надавайте особисту інформацію, конфіденційні дані картки чи не переказуйте кошти за вимогою "банківських працівників". Не розголошуйте коди, що приходять на телефон, та не вводьте підозрілі комбінації цифр. Обов’язково розповідайте про такі схеми своїм близьким, особливо літнім родичам.
Якщо стали жертвою шахраїв, телефонуйте за номером 102. Для оперативної допомоги звертайтесь до Департаменту кіберполіції за номером 0 (800)50-51-70.

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
Керівник проєкту - Сергій Олещук
Адреса: Бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль
+380636572949 chasopys.te.ua@gmail.com