Поліція закликає батьків і педагогів частіше говорити з дітьми про небезпеки онлайн-спілкування з незнайомцями, адже під виглядом роботи підлітків можуть втягнути в діяльність, що загрожує їхньому життю та безпеці.
14-річний ліцеїст розповів інспекторці служби освітньої безпеки, що в одному з Telegram-каналів отримав дивну пропозицію. Незнайомці обіцяли гарну оплату за "завдання" — пересуватися містом, переносити або передавати речі за певними адресами. Хлопець показав переписку і звернувся по допомогу.

Інспекторка передала інформацію у відповідні служби. Зараз триває встановлення осіб, які писали підлітку. За словами правоохоронців, схеми вербування молоді, на жаль, стають все поширенішими. Нерідко такі "заробітки" закінчуються серйозними проблемами зі здоров’ям або навіть трагедією.
Поліція нагадує: не відповідайте на підозрілі повідомлення, не переходьте за сумнівними посиланнями і не передавайте особисті дані невідомим.
Що варто зробити вже зараз:
Поясніть дитині, як працюють схеми вербування підлітків російськими спецслужбами, і які можуть бути наслідки. Запитайте, чи не було у неї підозрілих контактів.
Запевніть, що вона може довіряти вам — ви завжди поруч, щоб допомогти і захистити.
Навчіть дитину критично ставитися до "вигідних" анонімних пропозицій, особливо якщо вони йдуть від дорослих незнайомців.
Розвивайте навички відмови: обговоріть, як можна реагувати в небезпечних ситуаціях. Наприклад: «Це протизаконно», «Я скажу батькам», «Я звернусь у поліцію».
Говоріть з дітьми. Слухайте їх.