Звільнення через відсутність працівника та зв'язку з ним понад чотири місяці

zvilnennyzaСтаттю 36 КЗпП доповнено новим пунктом. Тож тепер у роботодавця є можливість припинити трудовий договір у зв’язку з відсутністю працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль. Які умови такого звільнення? Які документи знадобляться? З якої дати можна звільняти за цією підставою, — роз’яснюємо у статті. Раніше роботодавцю було складно звільнити працівника-прогульника, навіть якщо його немає на роботі рік, і з ним відсутній зв’язок. Частина перша статті 149 КЗпП встановлює роботодавцю чітку вимогу:

«До застосування дисциплінарного стягнення роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення».

Після нападу рф на Україну та введення воєнного стану ситуація загострилася. Працівники, рятуючи життя, виїхали зі своїх міст і тривалий час не виходять на зв’язок з роботодавцем.

Врегулювання таких випадків стало можливим після оновлень у законодавстві.

Зважайте, щоб звільнення за п. 8-3 ч. 1 ст. 36 КЗпП було правомірним, має виконуватися одночасно дві умови:

  • працівника немає на робочому місці понад 4 місяці поспіль;
  • у роботодавця відсутня інформація про причини такої відсутності понад 4 місяці поспіль.

Щоб задокументувати факт того, що працівника немає на роботі й немає інформації про причини відсутності вам знадобляться:

  • акти про відсутність на роботі з нез’ясованих причин,
  • доповідні про те, що працівнику телефонували, писали, відвідували вдома тощо.

 Кадровий аудит власними силами, або Як уникнути 13 тис. грн штрафу

Увага! Якщо працівник виїхав і не може працювати дистанційно, але виходить з роботодавцем на зв’язок, звільнити його у зв’язку з відсутністю на роботі понад чотири місяці не маєте права.

Відлік чотирьох місяців відсутності працівника

Чотиримісячний строк відсутності працівника на роботі та зв’язку з ним обчислюйте, керуючись частиною третьою статті 241-1 КЗпП:

строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо кінець строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, то строк закінчується в останній день цього місяця.

Важливо! Чотири місяці відлічуйте від дня, коли Закон № 2352 набрав чинності, тобто з 19 липня 2022 року, оскільки закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи (ч. 1 ст. 58 Конституції України). Повідомляє Кадровик 01

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
Керівник проєкту - Сергій Олещук
Адреса: Бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль
+380636572949 chasopys.te.ua@gmail.com