У Тернопільській обласній державній адміністрації розповіли про 10 грантових програмам, якими можуть скористатися мешканці Тернопільщини. Отож, читайте нижче більше про те, які можливості відкриваються для наших краян.
Грантодавець: Акселераційна програма для студентських стартапів IdeasLab від CfE Accelerator UCU.
Програма IdeasLab від CfE Accelerator UCU – 11-тижнева безкоштовна програма для ініціативних студентських команд з будь-яких спеціальностей та вишів України. Грошові гранти в розмірі до 200 тис. грн для студентських стартапів.
Дедлайн: 25 серпня 2024 року.
Сфера/галузь. Для молоді, бізнес.
Додатково: https://ucucfe.com.ua/education/programs/ideaslab-student-acceleration-program/?utm_campaign=ideaslab&utm_medium=ad&utm_source=media .
Грантодавець: Київська школа економіки ,,Talents for Ukraine”
Програма підтримки креативних українців ,,Talents for Ukraine” створено для нового покоління лідерів, які вміють мислити поза рамками, є талановитими і нестандартними. Мета – допомогти талантам зростати і розвиватись. Бюджет програми складає 1 000 000 доларів. Кожному переможцю пропонується 5 000 доларів на підтримку, а також можливе визначення розміру підтримки індивідуально.
Дедлайн: Грантову програму відкрито до вичерпання бюджету. Заявки будуть прийматися постійно протягом всього часу.
Сфера/галузь. Культура, бізнес.
Додатково: https://150.foundation.kse.ua .
Грантодавець: Європейська комісія в рамках Ініціативи STAGE
Конкурс, що фінансується Європейською комісією в рамках Ініціативи STAGE., запрошує заявників з усього ЄС та асоційованих членів програми Horizon Europe (в тому числі Україні). Програма грантів STAGE спрямована на допомогу промисловим МСП у переході до сталого розвитку. Грант до 25 000 євро на заявника.
Дедлайн: 30 вересня 2024 року
Сфера/галузь. Бізнес, виробництво, промисловість.
Додатково: https://stagepartners.eu/financial-grants .
Грантодавець: Фінансування надається Урядом Німеччини. Ініціатива реалізується урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) у партнерстві з German Sparkassenstiftung für Internationale Kooperation (DSIK) спільно з Фондом розвитку підприємництва
Програма ,,Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні”. Метою програми є підвищення конкурентоспроможності та фінансової стабільності мікро-, малих і середніх підприємств(ММСП) України, сприяння безперервному розвитку підприємницького потенціалу та компетенцій ММСП.
Максимальна сума гранту 20 000 євро для стандартних ММСП та 30 000 євро для релокованих ММСП.
Дедлайн: Не вказано
Сфера/галузь. Бізнес
Додатково: https://mmsp.bdf.gov.ua .
Грантодавець: Ангельський венчурний фонд Angel One .
Програма інвестиції в українські стартапи. Фонд надає стартовий капітал для масштабування стартапів, заснованих на технологіях, іноваціях та інтелектуальній власності, розроблених українськими засновниками. Основний акцент зроблено на таких напрямках, як FinTech, Saas, EdTech, AI/ML. Третина інвестицій буде спрямована в Edtech стартапи та ті, що прагнуть зробити істотний внесок у вирішення глобальних проблем. Фонд інвестує в українські стартапи в усіх технологічних категоріях на суму від $50 тис. до $200 тис.
Дедлайн: Постійно.
Сфера/галузь. Бізнес.
Додатково: https://www.angelone.fund/#how-it-works .
Грантодавець: Урядова грантова програма ,,єРобота’’
Грант на розвиток тепличного господарства. Розмір гранту для 0,4-0,6 гектара – 2 млн. грн; для 0,8-1,2 – 3,5 млн. грн; для 1,6-2,4 гектара – 7 млн. грн. Умови участі:
- грантер має створити від 14 робочих місць на 1 га площі модульної теплиці,
- здійснювати діяльність не менше 3 років після завершення будівництва теплиці,
- сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників,
- земля має бути у власності грантера або у його правокористуванні не менше ніж 7 років.
Дедлайн: Заявки приймаються на постійній основі.
Сфера/галузь. Бізнес.
Додатково: https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu .
Грантодавець: ,,Кімонікс Інтернешнл”.
Програма USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації 15 проєктів для розвитку переробки сільськогосподарської продукції. Реалізація проєктів передбачає досягнення таких результатів:
- Збільшення на 25% обсягів закупівлі та переробки сировини щонайменше протягом строку реалізації проєкту.
- Щонайменше 10 нових ММСП-партнерів постачальників сировини отримають надійні системні та довгострокові канали збуту за конкурентними цінами протягом першого року реалізації проєкту.
- Збільшення щонайменше на 25% продуктивності протягом періоду реалізації проєкту з подальшою динамікою росту в наступні роки.
- Розширення каналів та ринків збуту готової продукції переробки.
- Збільшення на 1500 тон (для меду – більше 200 тон) мінімального річного обсягу переробленої сировини.
Дедлайн: 1 жовтня 2024 року.
Сфера/галузь. Агро, бізнес, переробний сектор.
Додатково: https://shorturl.at/wRBF0 .
Грантодавець: ,,Кімонікс Інтернешнл”.
Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) ,,Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) оголошує початок прийому грантових заявок в рамках Річного програмного запиту APS-ERA-003 ,,Будуємо майбутнє української логістики та експорту”. Метою цього Річного програмного запиту є отримання заявок на грантове фінансування для досягнення двох важливих цілей економічного відновлення України:
1) розбудова експортного та логістичного потенціалу сільського господарства з наголосом на торгівлі зерном;
2) покращення експортної інфраструктури, технологій та процесів уздовж західних кордонів України.
Компанія розраховує надати декілька грантів. Гранти будуть надаватися в гривнях. Сума гранту зазвичай становить від 25 000 до 500 000 доларів США в гривневому еквіваленті на період до одного року.
Дедлайн: 31 серпня 2024 року.
Сфера/галузь. Економіка, бізнес.
Додатково: https://era-ukraine.org.ua/grants/.
Грантодавець: Міністерство економіки України, Державна служба зайнятості, АТ ,,Ощадбанк”, ДП ,,ДІЯ”.
Грант на власну справу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей – це безповоротна, безпроцентна державна допомога фізичним особам та фізичним особам – підприємцям, які відносяться до вказаних категорій осіб, на створення або розвиток власного бізнесу. Розмір гранту не має мінімальної межі та не перевищує:
1) для члена сім’ї (чоловіка, дружини): до 250 тис. гривень – створюється одне робоче місце
від 250 тис. до 500 тис. гривень - створюється два робочих місця;
2) для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа — підприємець, у разі зобов’язання створити:
до 250 тис. гривень - створюється одне робоче місце
від 250 тис. до 500 тис. гривень - створюється два робочих місця
від 500 тис. до 1 млн. гривень створюється чотири робочих місця.
Дедлайн: 29 грудня 2024 року.
Сфера/галузь. Бізнес.
Додатково: https://diia.gov.ua/services/grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej
Грантодавець: Громадська організація ,,Горизонт змін”
ГО ,,Горизонт змін” оголошує конкурс мінігрантів для новостворених громадських організації та благодійних фондів, які працюють не більше трьох років(зареєстровані не раніше 2020 року або які відновили свою роботу після довгої перерви). ГО хоче підтримати новачків, тому заохочує до участі організації, у яких немає грантової історії. Сума міні гранту становить до 2 000 доларів США (еквівалент у гривні). Співфінансування не є обов’язковою умовою, однак буде перевагою. Допускається співфінансування у нефінансовій формі (використання приміщення, техніки, волонтерської праці, тощо).
Дедлайн: 22 серпня 2024 року
Сфера/галузь. Громадський сектор.
Додатково: https://shorturl.at/wDRDh .