Прозорі, легальні відносини роботодавця та працівника, достойні умови праці та її оплати, соціальні гарантії трудівникам – саме таким кожен з нас хотів би бачити ринок праці України. Проте, значні обсяги «тіньової» зайнятості згубно впливають на ситуацію в економіці країни.
Виплата зарплати «в конвертах» позбавляє громадян належного соціального захисту на випадок непрацездатності чи втрати роботи; прирікає на мізерну пенсію у майбутньому; є ряд ризиків і для роботодавців; гальмується реалізація державних програм.
Свій вклад у справу легалізації зайнятості, безперечно, вносять соціально відповідальний бізнес, урядові програми, ряд державних організацій, у тому числі служба зайнятості Тернопільщини.
Вакансії, які є у базі служби зайнятості – офіційні. За 8 місяців 2020 року більше 4,1 тис. роботодавців поінформували службу зайнятості області про 17,3 тисячі вакансій, на 1 вересня цього року були актуальними - 1084. Найбільший попит мали: продавці, водії, вчителі, кухарі, поліцейські, офіціанти, електромонтажники. Також пропонували місця праці у сфері медицини та будівництва. Залишається потреба у підсобних робітниках, прибиральниках.
За сприяння служби зайнятості Тернопільської області протягом січня-серпня 2020 року на постійні місця праці було працевлаштовано майже 13 тисяч осіб, з них 108 - з компенсацією роботодавцям витрат єдиного соціального внеску, 11 безробітних отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. 1355 краян були забезпечені тимчасовою роботою, після їх завершення 489 - отримали постійні місця праці.
До слова, стабільна діяльність роботодавців, котрі працюють з легальним використанням робочої сили, ведуть соціально відповідальний бізнес - на першому місці серед пріоритетів та мотивацій до праці, відтак приваблюють висококваліфіковані кадри, створюють імідж серйозного і надійного партнера в ділових колах та підвищують степінь довіри споживача продукції чи послуг.