В уряді прислухались до рекомендацій тернопільського мера

мер С НадалПрем’єр-міністр України Денис Шмигаль озвучив плани уряду щодо можливого жорсткого карантину з урахуванням позиції місцевих громад

Які будуть обмеження. Уряд озвучив свої плани щодо можливого запровадження жорсткого карантину. Зокрема урядовці після консультацій з міськими головами відмовилися від “весняного варіанту” повного карантину. 

За новими правилами Україну більше не будуть ділити на різні зони, а всій країні діятиме режим обмежень передбачених для “помаранчевої зони”. Зокрема діє заборона збиратися групами більше ніж 20 чоловік, а також є жорсткі вимоги дотримання санітарних норм. Разом з тим громадський транспорт та міжміське сполучення зупиняти не будуть. 

Коли запровадять. Остаточну дату запровадження “жорсткого карантину” повідомлять пізніше. Вона залежатиме від зростання кількості хворих. Посилення карантинних заходів можливе на період різдвяно-новорічних свят з початку січня. Про це розповів міський голова Тернополя Сергій Надал за підсумками наради з прем’єр-міністром

“Підприємці можуть працювати спокійно до кінця грудня. Ніхто їм заважати не буде. Ніхто не буде зачиняти. Невдалий урядовий експеримент з карантином вихідного дня, який нічого доброго не дав крім того, що понищив бізнес, завершився.  Тепер можна працювати. Далі все залежатиме від того, наскільки буде зростати захворюваність. Якщо буде різко зростати кількість хворих, тоді доведеться посилювати карантин. Сподіваюся, що цього не буде і вдасться зберегти ситуацію на теперішньому рівні”, - зазначив Сергій Надал.

Важливо. Сергій Надал також розповів на яких умовах, на його думку, можна було б запроваджувати локдаун.

“Якщо вводити локдаун, то мають бути однакові правила для всіх. Не має бути “велюрових ресторанів” чи окремих крутих супермаркетів, які будуть працювати, а всі інші закриватися. Найменш болісно для економіки посилення карантину було б під час зимових свят з 1 по 19 січня, коли українці більше святкують”, - зазначив Сергій Надал.

Раніше.У своїх публічних зверненнях до уряду, Сергій Надал відкрито заявив, що карантинні заходи не можуть відбуватися за рахунок людей. Зокрема Сергій Надал пропонував, щоб держава надала компенсацію кожній дорослій людині, якщо карантин позбавляє людей можливості заробляти собі на життя. 

Позицію міського голови можна звести до однієї тези. Протиепідемічні заходи мають бути ефективними, а кожна родина, що втратила через ці обмеження доходи — має отримати пряму грошову допомогу від держави. 

Як місто бореться з Covid19. Загалом, у Тернополі спостерігається порівняно з іншими містами краща ситуація із захворюваністю. Однією з головних причин успішної боротьби з пандемією у Тернополі є використання кращих практик. Зокрема Тернопіль одним з перших в Україні почав відслідковувати контактних осіб і таким чином зупиняти поширення інфекції. Крім того, місто вчасно закупило необхідне обладнання для медичних закладів.

У більшості випадків усі заходи вживалися за рахунок місцевого бюджету. Державної допомоги на даний момент надійшла приблизно 1/20 від потреб медичної галузі Тернополя. Зокрема більшість обладнання, кисневі концентратори, а також зарплати медпрацівникам виплачувалися досі виключно коштом місцевого бюджету. 

https://fb.watch/2dARZakdxC/

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
Керівник проєкту - Сергій Олещук
Адреса: Бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль
+380636572949 chasopys.te.ua@gmail.com