Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії»

Надал Храмове свято 1У Тернопільській громаді перебуває більше 28 000 тисяч внутрішньо переміщенихо сіб.

Майже 210 днів Україна протистоїть повномасштабному вторгненню рашистів. Наші воїни продовжують звільняти українську. Однак ворог продовжує обстрілювати українські міста та села, знищуючи критичну інфраструктуру. У багатьох з них, через неможливість проведення опалювального сезону, починається евакуація. Тому Тернопіль готується прийняти нових жертв московської агресії та забезпечити їм нормальне життя. Отож, як наше місто вже прихистило та готується прихистити жертв московської агресії.

Скільки та де розміщені біженці в Тернополі

У Тернополі проживає понад 28,4 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з них тимчасовий прихисток на території Тернопільської міської територіальної громади отримали 12 246 громадян. У 12-ти школах та шести закладах професійно-технічної освіти загалом було розгорнуто 2970 ліжкомісць. За весь період прихисток отримали більше 12 000 людей. Понад 6 000 ВПО тернополяни безкоштовно прихистили у своїх будинках та квартирах. Педагогічні колективи теж не залишилися осторонь і створили волонтерський освітянський штаб для допомоги постраждалим від війни. Вони самостійно організували харчування для людей, щоденно готуючи сніданки, обіди і вечері. Тернопільської міською радою виділено кошти у загальній сумі 2 250 000 грн на закупівлю продуктів харчування для потреб переселенців.

Гуманітарна допомога біженцям

Від початку повномасштабної війни, яку розпочала росія проти України 24 лютого, у Тернополі активно запрацювали гуманітарні штаби, де внутрішньо переміщені особи можуть отримати необхідну допомогу, зокрема, продуктові набори, одяг, засоби особистої гігієни тощо. Завдяки підтримці іноземних партнерів штаб при Тернопільському міському територіальному центрі соціального обслуговування населення отримав 25 міжнародних вантажів, а це – понад 130 тон гуманітарної допомоги. Гуманітарний штаб при «Центрі науки Тернопіль» отримав допомогу загальною масою 617 тон, з яких української гуманітарної допомоги - 83 т, міжнародної допомоги - 534 т. Кількість усіх вантажів становить 240 одиниць, з яких українських - 69 та міжнародних – 171 одиниця. Окрім цього, у Тернополі було організовано видачу індивідуальної допомоги, яку отримали 30 745 осіб. Зокрема, набори та засоби гігієни отримали 28 865 осіб, одяг та взуття – 17 220 осіб, а засоби реабілітації - 25 людей. Таку ж допомогу отримали організації, підприємства, які допомагають переселенцям. У місті працює «гаряча лінія» +38 (067) 461-10-75, зателефонувавши на яку громадяни можуть отримати консультації з питань соціального захисту населення. Послуги консультування уже надано 3506 ВПО. Оскільки у Тернополі діє безготівкова форма оплати за проїзд в міському громадському транспорті, внутрішньо переміщені особи уже отримали 3200 неперсоніфікованих електронних квитків, ще 2157 - персоніфікованих електронних квитків «Соціальна карта тернополянина» категорії «Пільгова».

Безкоштовна медична допомога

У лікарнях Тернополя безкоштовну медичну допомогу отримали 17 571 людина з числа внутрішньо переміщених осіб, з них 10 124 – доросле населення та 7447 – діти. Стоматологічну допомогу надано 429-ти дорослим переселенцям та 545 дітям. Щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, то у медичних закладах. Тернополя наразі працює 35 переселенців. Всього у Тернопільській міській територіальній громаді  працевлаштовані 150 ВПО.

Нове житло для біженців

У Тернополі в рамках співпраці з чеськими партнерами з’являться будинки блочного типу для вимушено переселених громадян. Було підписано меморандум, мета якого – допомогти з житлом внутрішньо переміщеним особам, які вимушено покинули свої домівки через війну. «Станом на сьогодні у Тернополі проживає понад 28,2 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Розуміємо, що їхня кількість потенційно може збільшуватись, адже наразі відбувається евакуація мешканців з тих населених пунктів, де під загрозою проведення опалювального сезону. Наразі працює система «Прихисток», є чимало помешкань, які тернополяни надають безкоштовно для проживання переселенців, житлом слугують багато гуртожитків наших закладів профтехосвіти. Однак, разом з тим, потрібно думати та створювати нові місця, де внутрішньо переміщені громадяни зможуть комфортно проживати. Наше завдання, щоб жертви московської агресії почувалися у Тернополі як удома. Тому ми активно працюємо у цьому напрямі з нашими міжнародними партнерами», - повідомив усі деталі міський голова Тернополя Сергій Надал. Тернопіль виділить земельну ділянку для облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб. Своєю чергою чеська сторона забезпечить виготовлення, перевезення й облаштування будинків блокового типу для проживання внутрішньо переміщених осіб. Таким чином, Тернопіль – це один з головних тилових гуманітарних центрів України, другий дім для десятків тисяч жертв московської агресії.

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
chasopys.te.ua@gmail.com