Які є державні житлові програми для ветеранів та їхніх родин

zsyНаразі кожна з областей реалізовує власні довгострокові програми з надання доступності житла для ветеранів та їхніх родин. Проте є три популярних загальнонаціональних програми, якими можуть скористатися українці з усіх регіонів. Юристи Українського ветеранського фонду роблять короткий огляд цих програм та нагадують, куди можна звернутися, щоб отримати кошти на житло. Регіональне управління Держмолодьжитло реалізовує програму «Доступне житло», доступна в різних регіонах України. Нею можуть скористатися сім’ї, які потребують поліпшення житлових умов; які протягом останніх 3 років не мали житла у власності (без урахування житла, що знаходиться на тимчасово окупованій території); мають у власності житлову площу не ˃ 13,65 м2 (без урахування житла, що знаходиться на тимчасово окупованій території); середньомісячний дохід + дохід членів сім'ї на 1 особу не ˃ 3-кратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні.

Розмір державної підтримки:

  • 30% для громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
  • 50% для громадян, на яких поширюється дія пунктів 1, 9 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10 - 14 частини другої статті 7 та абзаців 4, 6 і 8 пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • 50% для внутрішньо переміщених осіб.

Більше деталей про програму можна переглянути на сайті: https://www.molod-kredit.gov.ua/zhytlovi-prohramy/rehionalni-prohramy. Державна програма «Власний дім» — довгострокові кредити для будівництва житла у сільській місцевості. Кредит надається на строк до 20 років, але не більш як до досягнення позичальником пенсійного віку, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) — до 30 років, з внесенням за користування ним плати у розмірі 3 відсотки річних. Сума кредиту визначається фондом з урахуванням рівня платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту в сумі:

  • 400 тис. грн для спорудження нового житлового будинку;
  • 250 тис. грн для реконструкції будинку або добудови незавершеного житла;
  • 300 тис. грн для придбання житла;
  • 100 тис. грн для спорудження інженерних мереж та підключення їх до комунікацій.

Позичальник, який має трьох і більше дітей, звільняється від сплати відсотків за користування пільговим кредитом протягом дії кредитного договору. Відсотки за користування кредитом також не нараховуються таким позичальникам:

  • військовослужбовцям, подружжю, в якому чоловік або дружина є військовослужбовцем, що підтверджується копією військового квитка;
  • резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом чи військовозобов’язаним, що підтверджується довідкою ТЦК та СП або в/ч про перебування на військовій службі, - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період.

Умови надання кредиту:

  • особа проживає у сільській місцевості;
  • має на меті побудувати будинок в сільській місцевості;
  • працює в сільській місцевості на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, в особистих селянських господарствах, що функціонують у сільській місцевості та розташовані у межах району проживання чи суміжних районах;
  • особа підтвердила свою платоспроможність. 

Більше деталей про програму можна знайти за посиланням: https://karkasdim.com.ua/blog/prohrama-vlasnyi-dim . Програма “єОселя”, за умовами якої, іпотеку під 3% можуть отримати, з-поміж інших категорій, військовослужбовці за контрактом, силовики та члени їх сімей. Умови надання державної іпотеки на житло для вищенаведених категорій громадян: пільгова  ставка —  3%, строк кредиту — 20 років, мінімальний початковий внесок — 20%, кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank. За цією ж програмою “єОселя”, також можна отримати іпотеку під 7%. Заявку на участь у програмі доступної іпотеки під 7% можуть подати:

  • ветерани війни та члени їх сімей; 
  • учасники бойових дій; 
  • люди з інвалідністю внаслідок війни; 
  • сім’ї загиблих ветеранів війни та захисників і захисниць;
  • українці, які не мають власної нерухомості, або у власності яких менше ніж 52,5 кв. м для однієї людини та додатково 21 кв. м на кожного члена сім’ї.

За умовами державної програми кредитуватння 7% відбувається на таких умовах: річна ставка у гривні — 7%; перший внесок — від 20%; термін кредитування — до 20 років. Більше інформації та як подати заявку можна переглянути на сайті Дія: https://eoselia.diia.gov.ua/ . Щоб отримати безплатну індивідуальну юридичну консультацію від юристів Українського ветеранського фонду — залиште звернення у формі за посиланням: https://veteranfund.com.ua/legal_consultations/. Цей проєкт став можливим завдяки програмі “Український фонд швидкого реагування”, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
Керівник проєкту - Сергій Олещук
Адреса: Бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль
+380636572949 chasopys.te.ua@gmail.com