Жителька Чортківщини втратила шістнадцять тисяч

fishing 1Аферисти зламують акаунти у месенджерах і розсилають фейкові повідомлення друзям про грошову допомогу, а довірливі люди перераховують кошти. На сайтах онлайн-оголошень зловмисники узгоджують покупку товару із продавцями та надсилають посилання, після переходу на яке, втрачають свої заощадження.
У соціальних мережах пройдисвіти масово розміщають оголошення про надання матеріальних виплати від держави, а люди, які бажають отримати гроші, заповнюють так звану заявку, після цього відбувається списання коштів з електронного гаманця. Часто шахраї телефонують до громадян і представляються співробітниками банку, правоохоронних органів і виманюють реквізити банківських карток.
Жителька одного із сіл Чортківського району, перейшовши за фішинговим посиланням, втратила 16000 гривень. За фактом шахрайства правоохоронці розпочали кримінальне провадження згідно зі статтею 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Працівники поліції застерігають, як не стати черговою жертвою шахрайських схем:
• не переходьте на сторонні ресурси, навіть, якщо посилання надійшло вам від знайомого, за посиланням може ховатися фішинговий сайт;
• під час покупок в інтернеті обговорюйте деталі угоди лише в чаті платформи й не переходьте в месенджери, адже саме туди шахраї надсилають фішингові посилання;
• сплачуйте онлайн за товар лише на перевірених сайтах;
• не переходьте за рекламою у додатках та іграх;
• не вводьте конфіденційні дані на сторонніх сайтах;
• уважно перевіряйте URL-адресу, оскільки фішинговий ресурс може відрізнятися від офіційної платформи магазину лише однією буквою або цифрою.

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
Керівник проєкту - Сергій Олещук
Адреса: Бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль
+380636572949 chasopys.te.ua@gmail.com