В будинку культури села Пилява Трибухівської сільської громади урочисто відкрили ветеранський центр під назвою «Печера велетнів».
Тут будуть надаватись послуги соціальної адаптації ветеранів війни, учасників бойових дій, їх рідних і родин полеглих та безвісти зниклих воїнів громади. На базі центру планується організація юридичних консультацій, зустрічей з психологами й іншими спеціалістами, соціально-побутове обслуговування.
Створення простору стало можливим завдяки ініціативі ГО «Година для України» за підтримки компанії МХП і Трибухівської сільської ради. Загальний бюджет проєкту склав близько 500 тис. грн, із них 100 тис. грн – це грантові кошти, які громадська організація виграла в конкурсі соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» від Благодійного фонду «МХП – Громаді».
Цей фонд понад два роки реалізує програму «МХП Поруч». Одним з векторів діяльності програми є розвиток у громадах ветеранських просторів, реабілітаційних центрів, підприємництва серед ветеранів та їхніх сімей.
«Цьогоріч на наш конкурс «Час діяти, Україно!» була подана рекордна кількість заявок – понад 900 в 13 областях України. Ми обрали 15 переможців, серед яких і цей проєкт. Долучення до створення таких закладів – пріоритетний для нас напрям, – підкреслює Уляна Баранова, керівниця групи соціального розвитку БФ «МХП – Громаді». Спільно з партнерами в різних селах та містах країни розвиваємо ветеранське підприємництво, адаптивні види спорту та інклюзивні клуби, мобільні служби підтримки, реабілітаційні центри».
Під час відкриття священники освятили приміщення центру та разом з присутніми помолилися за українське військо й усіх полеглих Героїв. Культурну програму події підготував відділ культури, молоді та спорту Трибухівської сільської ради. Учні та педагоги місцевої школи організували благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Відкриття центру відвідали місцеві жителі, в тому числі військовослужбовці, ветерани і їхні рідні.
«Я батько військовослужбовця, син служить з 2014 року. Згадую, як він вперше приїхав з ротації і плакав у мене на колінах через загибель товариша. І я навіть не знав, як йому ефективно допомогти, дуже не вистачало психологічної кваліфікованої допомоги, – ділиться житель громади Микола Мицьо. – Тому створення такого центру в нашій громаді – це дуже важлива подія. Не можна залишати людину, яка повернулася з війни, наодинці з собою, своїми проблемами. А викликів у них багато: психологічні складнощі, юридичні питання, працевлаштування».